Niezwykłe połączenie odcieni blondu, które nadaje fryzurze niepowtarzalny, dynamiczny charakter, było jednym z najbardziej hot trendów dekady temu, a dziś znów zawitało na salony.

Dlaczego ombre blond jest tak wyjątkowe i czy warto dać mu kolejną szansę? Wyjaśniamy z jakiego powodu ten modny trend znów króluje w salonach fryzjerskich i jak możesz zaimplementować go do własnych potrzeb.

Ombre blond - na czym polega ta popularna koloryzacja?

Ombre blond to popularna technika koloryzacji włosów, która charakteryzuje się stopniowym przejściem koloru od ciemniejszej nasady do jaśniejszych końcówek. Tworzy naturalny kontrast między dwoma różnymi odcieniami blondu, co nadaje fryzurze subtelny, odświeżony wygląd. 

Podstawową ideą ombre jest zachowanie ciemniejszego koloru włosów u nasady, dzięki czemu odrost pozostaje naturalny lub delikatnie przyciemniony, a pasma są stopniowo rozjaśniane w kierunku końcówek. To efektowne przejście kolorów nadaje fryzurze głębi i wymiaru, jednocześnie tworząc efekt muśnięcia promieniami słońca.

Ombre blond może być dostosowane do różnych długości włosów, od krótkich po długie, a także stylizowane na wiele różnych sposobów. Technika daje dużą swobodę w wyborze odcieni blondu i stopnia kontrastu między odrostem a końcówkami, co pozwala dostosować efekt do indywidualnych preferencji.

Ombre blond - cena

Cena ombre blond w salonach fryzjerskich może znacznie różnić się w zależności od wielu czynników. Koszt tej usługi zależy m.in. od lokalizacji salonu, jego prestiżu, doświadczenia stylisty, długości i gęstości włosów klienta oraz wybranych produktów do koloryzacji. 

Ombre blond jest zazwyczaj kosztowniejsze niż tradycyjna koloryzacja, ponieważ wymaga precyzyjnej pracy nad stopniowym przejściem kolorów oraz zastosowania wysokiej jakości produktów do farbowania. W związku z tym, ceny za usługę ombre blond mogą wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Aby uzyskać dokładne informacje na temat cen ombre blond w swoim mieście, zalecamy skonsultowanie się z lokalnymi salonami fryzjerskimi lub stylistami. Zapytaj o wycenę i konsultację przed przystąpieniem do usługi, aby poznać koszty i zrozumieć, jakie opcje są dostępne w salonach w twojej okolicy. Warto również pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od skomplikowania efektu ombre blond, który chcesz osiągnąć.

Ombre blond w domu vs w salonie fryzjerskim - co wybrać?

Modną koloryzację ombre blond można osiągnąć zarówno w domu używając dostępnych w drogeriach zestawów do farbowania, jak i w profesjonalnym salonie fryzjerskim, gdzie koloryzację wykonuje doświadczony stylista. Jaką opcję wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt?

Ombre blond w domu

  • Cena: koloryzacja w warunkach domowych zazwyczaj jest tańsza niż w salonie;
  • Kontrola nad procesem: otrzymujesz pełną kontrolę nad procesem koloryzacji i możesz dostosować efekt do własnych preferencji;
  • Czas: wykonanie ombre w domu może zająć jednak więcej czasu, szczególnie jeśli jesteś początkująca, ponieważ wymaga niezwykłej precyzji w aplikacji farby;
  • Ryzyko błędów: istnieje spore ryzyko popełnienia błędów, takich jak nierównomierne przejścia kolorów, co może prowadzić do niezadowalającego efektu.

Ombre blond w salonie fryzjerskim 

  • Profesjonalizm: doświadczony fryzjer posiada umiejętności i doświadczenie w tworzeniu efektów ombre blond, co może zagwarantować lepszy efekt końcowy;
  • Dostęp do profesjonalnych produktów: styliści korzystają z wysokiej jakości farb i produktów, które zapewniają trwały i równomierny efekt;
  • Szybkość: wizyta u fryzjera zazwyczaj trwa znacznie krócej niż próba samodzielnego wykonania ombre blond w domu;
  • Mniejsze ryzyko błędów: profesjonalista jest w stanie uniknąć wielu błędów, które mogą wystąpić przy koloryzacji włosów w domu.

Podsumowując, wykonanie ombre blond w salonie może być bardziej kosztowne, ale daje pewność, że efekt będzie estetyczny i zadowalający. Koloryzacja w domu może być tańszą opcją, ale wymaga umiejętności i precyzji, a efekt końcowy zależy od twoich umiejętności i doświadczenia. Wybór między tymi dwiema opcjami zależy od indywidualnych preferencji, budżetu i poziomu zaawansowania w koloryzacji włosów.

Ombre blond - historia modnego trendu na przestrzeni wieków

Albert L. Ortega/Getty Images

Pierwsze wzmianki o efekcie ombre w fryzjerstwie pojawiły się już w XVIII wieku we Francji. Nazwa "ombre" pochodzi zresztą od francuskiego słowa oznaczającego "cień" lub "przejście", co doskonale oddaje charakter tej koloryzacji. W tamtych czasach była to jednak bardziej subtelna technika farbowania włosów, która polegała na stopniowym przechodzeniu od ciemniejszego koloru u nasady włosów do jaśniejszego na ich końcach. Ten efekt nadawał fryzurze naturalny, delikatny wygląd.

Ombre wróciło do łask w latach 60. i 70. XX wieku, kiedy to znów zawitała moda na wyraźnie kontrastowe ombre, a ciemniejsza górna część włosów była wyraźnie oddzielona od jaśniejszych końcówek. Ówczesne koloryzacje były odważne, można nawet określić je jako "dzikie" i zdecydowanie oddawały ducha tamtych czasów.

Jednak prawdziwy renesans ombre blond nastąpił w XXI wieku. W latach 2000. trend zyskał na popularności - stało się to szczególnie widoczne w świecie show-biznesu, gdzie gwiazdy takie jak Jennifer Aniston czy Sarah Jessica Parker nosiły swoje ombre blond z dumą, inspirując tym samym miliony kobiet.

Od tamtej pory ombre blond nie schodzi z czołowych miejsc na liście najmodniejszych fryzur. Co jakiś czas pojawiają się nowe odmiany tego trendu, takie jak klasyczne ombre, ombre balayage czy ombre sombre, które pozwalają dostosować stylizację do indywidualnych preferencji. I ciężko się temu dziwić - ta koloryzacja jest odświeżającym i wszechstronnym wyborem dla blondynek, które pragną ciekawego efektu kolorystycznego bez radykalnej zmiany swojego wyglądu.