„Kiedy znajdziesz normalną pracę?” – to pytanie, które nierzadko pada przy stole podczas rodzinnych spotkań. Millenialsi i Zetki mogą odnosić mylne wrażenie, że jaki pierwsi w dziejach są niezrozumiani przez starsze pokolenia. Oczywiście rodzice czy dziadkowie często wszczynają dochodzenie z troski o potomków. W końcu w ich mniemaniu specjalista ds. social media nigdy nie dorówna społeczną pozycją prawnikowi. Tak naprawdę nie trzeba jednak zaczerpniętych z anielskiego obco brzmiących nazw, żeby wywołać zdziwienie na twarzach współbiesiadników. Czasem obawy wzbudzi nawet – wydawałoby się powszechnie znany – zawód modelki. Tak było w przypadku Cindy Crawford

Ojciec Cindy Crawford nie chciał, aby jego córka została modelką. Pomylił karierę na wybiegu z innym zajęciem

Cindy Crawford ujawniła w jednym z nowych zwiastunów „The Super Models”, że ani ona ani jej rodzina nie mieli najlepszego zdania o chodzeniu po wybiegu i pozowaniu fotografom. Ba, choć przyjmuje się, że pierwsze modelki weszły do branży już w latach 30., kilka dekad później aspirująca piękność nie miała pojęcia, na czym polega ta posada. „Nigdy nie myślałam o modelingu. Nawet nie wiedziałam, że to prawdziwa praca. Nie mogłam zrozumieć, jak można dostać się z DeKalb w stanie Illinois na okładki magazynów” – mówi dziś 57-latka.

Niechętne podejście do kariery w modelingu mogli zaszczepić w niej sceptyczni rodzice. Obiekcje odnośnie do marzeń córki wysuwał szczególnie opiekuńczy ojciec. Jedna z najpopularniejszych modelek na świecie przyznaje, że tata mylił jej profesję z niezbyt szanowanym zajęciem. „Naprawdę nie rozumiał, że modelingu to rzeczywista opcja drogi zawodowej. Myślał, że to inna nazwa prostytucji” – zwierza się Cindy. Następnie przyznała, że ze względu na liczne wątpliwości rodzice udali się z nią na pierwsze zlecenie.

Nawet jeśli John Crawford pochopnie zrównał modeling z sex workingiem – który dziś z jednej strony próbuje odzyskać dobre imię i walczy ze stygmatyzacją, z drugiej oskarżany jest o nadmierne romantyzowanie – to za kulisami pokazów mody i w studiach fotograficznych również czyha wiele zagrożeń. Nie od dziś mówi się o zmuszaniu młodych kobiet do rygorystycznych diet i złym traktowaniu. Koniec końców wsparcie najbliższych z pewnością nie zaszkodziło modelce. Więcej na temat doświadczeń gwiazdy dowiemy się już 20 września. Wówczas na Apple TV zawita serial o błyskotliwej karierze nie tylko Cindy Crawford, ale także Naomi Campbell, Lindy Evangelisty i Christy Turlington.