Open'er Festival odsłania kolejne karty! Właśnie dowiedzieliśmy się, że do grona artystów gdyńskiej imprezy dołączy Kendrick Lamar. To najbardziej wpływowa postać w świecie hip-hopu, zdobywca niezliczonej liczby nagród i wyróżnień za najlepszą i najlepiej ocenianą płytę roku (2012, 2015, 2017), muzyczny i kulturowy fenomen. Raper pojawi się na Orange Main Stage już 1 lipca 2020.

Pierwsze mixtape'y wydawał jeszcze jako nastolatek, a debiutancki album "Section.80" ukazał się w 2011 roku. Wydana rok później płyta "Good Kid, M.A.A.D. City" okazała się przełomowa zarówno dla jego kariery, jak i dla całego gatunku. W ciągu kilku miesięcy podopieczny Dr. Dre trafił do hiphopowej ekstraligi. W 2015 roku, na "To Pimp A Butterfly" jego przekaz nabrał jeszcze większej siły. Wykorzystał to perfekcyjnie. Wychodząc na scenę Grammy Awards 2016 w kajdanach wysyłał w świat niezwykle mocny komentarz na temat sytuacji mniejszości etnicznych w USA. Stał się jednym z najważniejszych muzycznych i społecznych głosów na świecie. W 2017 roku fani doczekali się czwartego albumu "DAMN.", który tak jak jego poprzednik, zadebiutował na szczycie Billboardu. Tym razem Kendrick Lamar również podjął się rozliczenia z dzisiejszą Ameryką, ze sobą, religią i wieloma kwestiami, które uciekają dużej części współczesnych artystów. W ubiegłym roku szerokim echem odbiła się wyprodukowana przez rapera płyta towarzysząca filmowi „Black Panther”. Na wydawnictwie znalazło się aż 5 utworów z jego udziałem, a kawałek "All The Stars" (nagrany razem z SZA) dostał nominacje do Oscara, Złotego Globu oraz aż 4 nominacje do nagród Grammy - czytamy w informacji prasowej.

Open'er Festival 2020: Artyści
We wrześniu organizatorzy ujawnili, że do Polski przyjedzie Taylor Swift. To absolutna ikona ostatniej dekady i jedna z najbardziej wpływowych współczesnych artystek. W Gdyni wystąpi też legenda muzyki alternatywnej, czyli Thom Yorke. Muzyk przybędzie wraz ze swoim solowym projektem 1 lipca 2020 roku. Na liście artystów znaleźli się też ASAP Rocky i Twenty One Pilots.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Ceny biletów na Open'er Festival 2020! 
Uwaga, można już kupić pierwsze karnety z tak zwanej puli Early Bird. Sprzedaż na Open'er Festival 2020 ruszyła 13 września, a bilety w tej cenie będą dostępne do 16 grudnia lub do wyczerpania puli biletów. Ceny wyglądają następująco:

Karnet 4 dni: 539 zł

Karnet 4 dni + pole namiotowe: 639 zł

Karnet weekendowy: 419 zł

Karnet weekendowy + pole namiotowe: 489 zł

Bilet jednodniowy: 299 zł

Karnety regularne na Open'er 2020 będą odpowiednio droższe cenowo:

Karnet 4 dni: 619 zł

Karnet 4 dni + pole namiotowe: 719 zł

Karnet weekendowy: 439 zł

Karnet weekendowy + pole namiotowe: 509 zł

Bilet jednodniowy: 299 zł