To zestaw piosenek, które tworzą mapę mojej osobowości - zawierają niepokój, rockową siłę i popową fantazję. Kolory, dźwięki, emocje. Wszystko to znajdziecie w tej playliście. - mówi Ofelia. Black - Pearl Jam
Pearl Jam to mój ukochany zespół, wiąże się z wieloma przeżyciami. Piosenka „Black”, to mój absolutny faworyt z płyty „Ten”. Kamień milowy muzyki rockowej i punkt zwrotny w moim postrzeganiu muzycznego świata.

Over the hills and far away - Led Zeppelin
Przez wielu niedoceniany, dla mnie szczególny utwór. Budzi we mnie pokłady nostalgii i ukrytej tęsknoty - za czym? Tego nie zdradzę. 

False Flags - Massive Attack
Ten utwór jest niepokojący, transowy, jednak przez dodanie klawiszy wychodzi powoli z cienia. Ocean brzmień.

How to dissapear completely - Radiohead
Chyba mój ulubiony utwór ekipy Thoma Yorka. Kocham ten senny, halucynogenny wydzwięk piosenki. Można w niej usłyszeć wybuchające palety kolorów.

So Real - Jeff Buckley
Jeff napisał tę piosenkę z Michael’em Tighe, pochodzi z uwielbianego przeze mnie albumu „Grace”. Progresja akordów i rwany wokal Buckley’a budzą niepokój, jednocześnie tworząc dzieło kompletne, z niesamowitą solówką.

Roads - Portishead
Magia drogi, jaką podąża tu syntezator potrafi budzić ukojenie. Wielki utwór z niesamowitego albumu.

A Pale - Rosalia
Moje ostatnie odkrycie. Polecam zobaczyć teledysk do tego utworu. Cenię Rosalie za odwagę i tworzenie swojego własnego świata.

Human Behaviour - Bjork
Ten utwór ma dla mnie „plemienny” charakter, wyczuwam w nim artystyczną dzikość i transowy rytm.

Wanna sip - Fever Ray
Ten utwór to różowy demon w mojej playliście, jeśli zobaczycie klip przekonacie się sami. W tym utworze słyszymy jeszcze charakterystykę jej macierzystego zespołu - The Knife. 

Easy Lover - Phil Collins, Philip Bailey
Playlistę dla ELLE, chciałabym zakończyć tanecznym krokiem. Mam wrażenie, że nie tylko ja potrafię się świetnie bawić do Phila Collinsa!

Cała playlista do odsłuchania ma profilu Spotify ELLE Polska. Obserwujcie nas!
 

Ofelia w ELLE Music Game