Selena Gomez po cichu i zupełnie niespodziewanie udostępniła wczoraj swoje zdjęcie w zupełnie nowej fryzurze. Jej fani od razu wpadli w zachwyt, czemu dali wyraz w tysiącach komentarzy na Instagramie. Pod najnowszym postem Seleny powtarzają się okrzyki „Wooow”, „Love” i emotki serduszek. Komentujący spekulują, że metamorfoza gwiazdy może mieć związek z jej domniemanym (choć wciąż niepotwierdzonym) występie na gali Grammys, która odbędzie się już 3 kwietnia. Wolelibyśmy jednak, aby nie była to jednorazowa zmiana, bo Selena wygląda w nowym wydaniu naprawdę cool. Sami zobaczcie.

Selena Gomez zmieniła fryzurę – teraz nosi shaggy hair

29-letnia aktorka postawiła na bardzo modną ostatnio fryzurę inspirowaną latami 70., czyli shaga. To cięcie spopularyzowane w epoce rocka i punk rocka, które nosiła m.in. Stevie Nicks i Debbie Harry. W tym roku zalicza swój wielki powrót, o czym świadczy obecność na wybiegach, m.in. u modelek Isabelle Marant. Shag stanowi idealny przykład messy hair: nieokiełznanych, swobodnie cieniowanych kosmyków, które układają się jak chcą i żyją swoim życiem. Cechą charakterystyczną fryzury jest też luźna, napuszona grzywka oraz duża objętość. Za cięcie Seleny odpowiedzialny był słynny fryzjer Orlando Pita, który ma wieloletnie doświadczenie w stylizowaniu gwiazd i modelek do sesji zdjęciowych w najbardziej prestiżowych magazynach.

Największą zaletą shaggy hair jest to, że nie wymaga żmudnego modelowania czy też wygładzania, co potrafi zająć długie dziesiątki minut. Tak naprawdę wystarczy włosy umyć, wysuszyć (najlepiej głową w dół) i roztrzepać palcami. Oczywiście nie znaczy to, że zupełnie możemy odpuścić sobie stylizację. Żeby shag nabrał modnej tekstury i objętości, warto jeszcze przed suszeniem spryskać włosy sprayem tekturyzującym, który da efekt naturalnych, wygniecionych fal. Po wysuszeniu, u nasady kosmyków można dodatkowo zaaplikować suchy szampon albo puder zwiększający objętość. Kropką nad „i” powinna być kropla olejku, który lekko nabłyszczy włosy i zabezpieczy końcówki przed rozdwajaniem.

Żeby włosy ładnie się falowały, a przy tym nie były wysuszone i matowe, na co dzień dobrze jest stosować kosmetyki do włosów kręconych. Podbiją one naturalny skręt i dostarczą pasmom optymalnej dawki składników odżywczych w odpowiednich proporcjach, tj. protein, humektantów oraz emolientów.

Zobacz też: Modne fryzury wiosna-lato 2022. 7 najważniejszych trendów, które musisz znać