Czy detoks sokowy to jedyna skuteczna metoda na oczyszczenie organizmu? 

Ciało zawsze wysyła nam sygnały, gdy potrzebuje odnowy i regeneracji. Częstą oznaką zakwaszenia organizmu jest trądzik, problemy z przetłuszczającą się skórą, metabolizm stojący w miejscu czy kiepska kondycja włosów i paznokci. I kiedy nie wiemy już gdzie szukać lekarstwa, dobrze jest sięgnąć do tradycyjnych metod. My sprawdziłyśmy dla Was te najlepsze, które w medycynie naturalnej stosuje się od lat. Na szczęście dzięki modzie na zdrowy styl życia i organiczną pielęgnację znów wracają do łask - promowane przez supermodelki i gwiazdy.

1. Oil pulling - płukanie ust olejem

Oczyszczanie organizmu z toksyn: 5 sposobów najlepszych sposobów na detoks, fot. Fotolia

Oil pulling, czyli płukanie ust olejem, to nietypowy detoks znany w medycynie naturalnej, który zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Pokocha go każda entuzjastka organicznych kosmetyków i domowych kuracji urodowych. Płukanka z oleju nie tylko wybiela zęby, odświeża i oczyszcza jamę ustną z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, ale także ma zbawienny wpływ na cały organizm. Dzięki niej mechanizmy w naszym ciele będą działać sprawniej, a skóra stanie się odżywiona i nawilżona od środka. Ta metoda pozwala również zredukować trądzik i przebarwienia oraz usprawnić pracę układu pokarmowego. Jaki wybrać olej do tego celu? Okazuje się, że najlepiej sprawdza się kokosowy, ze względu na zawarty w nim kwas laurowy. Działa przeciwgrzybicznie, antybakteryjnie i jest naturalnym antybiotykiem. 

Przebieg kuracji: Codziennie rano płucz jamę ustną łyżeczką wybranego oleju - kokosowego, sezamowego, słonecznikowego lub oliwy. Czynność wykonuj bardzo dokładnie przez 15 minut, po czym wypluj płukankę i umyj zęby zwilżoną szczoteczką. Następnie przepłucz usta niegazowaną wodą. Płukanie możesz powtarzać kilka razy w ciągu dnia, np. przed każdym posiłkiem. 

Efekty: Zobaczysz je już po pierwszym tygodniu - na lepsze poprawi się stan Twojego uzębienia i skóry, polepszy się samopoczucie.