Numerologia imienia – co to jest?

Imię nadane tuż po narodzinach ma przeważający wpływ na naszą przyszłość. Skąd bierze się jego niezwykła moc? Odpowiedź jest prosta - każdemu imieniu towarzyszy określona wibracja. Owa wartość energetyczna tworzy duchowe podłoże, które stanowi fundament naszej ziemskiej egzystencji. Możemy ją obliczyć dzięki numerologii. Niestety, dziś wiele osób stawia tę dziedzinę na równi z wróżeniem. Jednak kto raz przekalkuluje swoje imię, nazwisko oraz datę urodzenia, ten przekona się, że ta wiedza nie kłamie. Moc liczb dostrzegali już Babilończycy, Grecy i Egipcjanie. Cywilizacje, które niegdyś zbudowały fundament współczesnej nauki

Nasze imię to słowo, które każdego dnia jest wielokrotnie powtarzane. Gdy to następuje, w przestrzeni powstaje tzw. wibracja imienia - siła wpływająca na nas samych oraz otaczający nas świat. Liczba imienia kreuje emocje, które przez całe życie towarzyszą nam i osobom, z jakimi przecinamy swój los. Numerologia imienia jest zatem czymś w rodzaju scenariusza, według którego będziemy odgrywać swoją życiową rolę. Nie determinuje naszego charakteru, bo za to odpowiada liczba Drogi Życia, wyliczona z daty urodzenia. Stanowi jednak niezwykle istotny element portretu numerologicznego człowieka. 

Numerologia - którą liczbą jesteś? Oblicz Drogę Życia >>

Jak obliczyć liczbę imienia? 

Każda z nas bez trudu może obliczyć numerologię imienia, a także drugiego imienia, nazwiska, a nawet pseudonimu, którym się posługuje. Ważne, żeby przy sumowaniu podać taką formę imienia i nazwiska, jakiej używamy najczęściej, zgodnie z naszą osobowością. Przykładowo, jeżeli na co dzień posługujesz się imieniem Małgorzata, to z niego powinnaś obliczyć swoją liczbę imienia. Jeżeli jednak skracasz imię do formy Gosia lub Małgosia, powinnaś sprawdzić liczbę dla zdrobnienia. Tak samo postępujesz w sytuacji, gdy większość osób sprowadza twoje imię do pseudonimu: Małgoś, Gosiaczek itp. 

Liczba imienia stanowi sumę wartości energetycznej liter, więc aby móc ją obliczyć, najpierw trzeba poznać liczbową wibrację każdej pojedynczej samogłoski i spółgłoski:

1 - A, J, S,

2- B, K, T,

3 - C, L, U,

4 - D, M, V,

5 - E, N, W, 

6 - F, O, X,

7 - G, P, Y,

8- H, Q, Z,

9 - I, R.

Należy pamiętać, że ta numerologia uwzględnia wyłącznie litery alfabetu łacińskiego. Jeżeli zatem w twoim imieniu pojawiają się litery z "ogonkami", "kreskami" lub "kropkami", każdą z nich zastąp odpowiednikiem bez znaku diakrytycznego (przykładowo, zamiast "ż" użyj "z").

Końcowy wynik, będący sumą wszystkich wartości energetycznych, sprowadzamy do postaci pojedynczej, sumując obie cyfry składające się na liczbę. Jeżeli obliczenia dały wynik 50, liczba twojego imienia to 5 (5+0=5). 

Wiesz już jak obliczyć swoją liczbę imienia? Oto przykład obliczony z imienia "Malgorzata" (chodzi oczywiście o Małgorzatę, jednak ze względów opisanych wcześniej usuwamy znak diakrytyczny):

M=4+A=1+L=3+G=7+O=6+R=9+Z=8+A=1+T=2+A=1=42; 4+2=6

Liczba imienia zdradza nasze cechy, predyspozycje i czekającą nas przyszłość.

Numerologia imienia 1. Co oznacza twoje imię?

Numerologiczna Jedynka ma niespotykaną, wielką wyobraźnię. To osoba obdarzona nieprzeciętnym intelektem i silnym poczuciem sprawiedliwości społecznej. Jest wielce prawdopodobne, że swój talent wykorzysta w dobrych, wyższych celach. Ludzie obdarzeni wibracją tej liczby są tolerancyjni oraz empatyczni. Jednocześnie odrzucają poczucie wstydu lub ograniczenia narzucane przez społeczne normy. Artyści z natury, mają szansę odnieść sukces w każdej dziedzinie sztuki. Nie znoszą krytyki. Uważają samych siebie za największy autorytet. Dziwne przekonanie o własnej "boskości" napędza ich do osiągania sukcesów.

Numerologia imienia 2

Dwójce towarzyszy harmonia, spokój i łagodne podejście do życia. Zazwyczaj jest bardzo opanowana. Trudno wyprowadzić ją z równowagi. Na świat patrzy trzeźwym okiem, a jej ocenie sytuacji zawsze towarzyszy chłodna analiza. Zdarza się jednak, że Dwójka niepoprawnie mierzy siły na zamiary. Gdy jej zbyt pochopne działania doprowadzą do wielkiej porażki, nie będzie umieć się z tym pogodzić. Niestety, Dwójce przez całe życie towarzyszy duża łatwowierność. Jest wykorzystywana przez osoby z otoczenia. Owa cecha uzewnętrznia się przede wszystkim w sferze uczuciowej. Wynika ona z jej dużej wrażliwości i silnej potrzeby bycia kochaną. W większości sytuacji Dwójka potrafi trafnie ocenić drugiego człowieka (wyjątkiem są sprawy sercowe). Wrodzona intuicja pozwala jej dostrzegać rzeczy niewidzialne dla innych osób.

Numerologia imienia 3

Trójka jest osobą wymagającą wyjątkowo silnej opieki. Jej zewnętrzna powłoka może tego nie zdradzać, ale wewnątrz jest stworzeniem delikatnym i kruchym, trapionym przez wiele dolegliwości. Osoby znajdujące się pod wibracją Trójki często popadają w samouwielbienie. Za wszelką cenę chcą być atrakcyjne, co przejawia się przesadną dbałością o wygląd. Trójkę cechuje niecierpliwa natura. Gdy podejmuje się jakiegoś wyzwania, bardzo rzadko doprowadza je do końca. Zwykle brakuje jej wytrwałości i umiejętności skupienia się na jednej rzeczy przez dłuższy czas. Jednak narcystyczna natura Trójki ma też dobrą stronę. Tak samo jak o ciało, dba o swojego ducha. Zwykle udaje się jej osiągnąć wysoki poziom rozwoju wewnętrznego. 

Numerologia imienia 4

Cechą charakterystyczną Czwórki jest rozpierająca ją energia. Osoba znajdująca się pod wibracją tej cyfry dosłownie nie może usiedzieć w miejscu. Uwielbia przygody, lecz zamiast wypoczywać, wybiera pracę. Z tego powodu zazwyczaj potrzebuje dużej przestrzeni życiowej. Nie dla niej są ograniczenia, zarówno te dosłowne, jak i metaforyczne. Gdy czwórka ma na coś ochotę, po prostu to robi. Ludzie obdarzeni energią Czwórki mają w sobie zdolność jasnowidzenia. Zawdzięczają to swojej silnej intuicji oraz umiejętnej analizie wydarzeń. Potrafią trafnie przewidzieć przyszłość, zwykle nie myląc się też w ocenie innych. Niestety, ten dar nie dotyczy ich życia uczuciowego. Czwórka bywa chorobliwie zazdrosna. Z tego powodu bardzo jej trudno związać się z kimś na całe życie.

Numerologia imienia 5

Piątkę zwykle postrzega się jako osobę chłodną i niesympatyczną. Taka opinia może brać się stąd, że bywa do bólu oficjalna, praktyczna oraz zdystansowana. Nie można odmówić jej pracowitości czy wytrwałości w dążeniu do celu. Największa zaleta? Jest bardzo dyskretna i nigdy nie zdradza powierzonych jej tajemnic. Osoby obdarzone wibracją Piątki przez całe życie mogą być niezdecydowane. Najprostsze pytanie rozpatrują godzinami. Jeśli muszą wybrać jedną z wielu opcji, zwykle zdają się na swoją intuicję. Wtedy cała analiza idzie na marne. 

Numerologia imienia 6

Szóstka to najlepszy dowód na to, że pozory bywają bardzo mylące. Na pierwszym spotkaniu może nie sprawiać zbyt dobrego wrażenia. Ludzie odbierają ją jako osobę powierzchowną, pozbawioną jakichkolwiek talentów. Szybko okazuje się jednak, że Szóstce nie brakuje wrodzonego wdzięku i umiejętności zjednywania sobie innych. Cechuje ją szczerość oraz prawdomówność. Jest stała w uczuciach, nie szuka przygód. Nigdy nie odmawia pomocy  - zazwyczaj udziela jej bezinteresownie. Trzeba jednak wiedzieć, że Szóstka ma podwójne oblicze. Pod płaszczykiem spokoju, stałości i harmonii, skrywa osobowość bardzo chaotyczną, pragnącą radykalnych zmian.

Numerologia imienia 7

Imienna Siódemka jest obdarzona wieloma talentami. Co ważne, doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętności i potrafi wykorzystać je we właściwy sposób. Cechuje ją wrodzona odpowiedzialność. Zawsze przedstawia dojrzałe poglądy, co już od najmłodszych lat wyróżnia tę osobę na tle rówieśników. Jest godna zaufania, można na niej polegać. Najmocniejszą kartą w talii Siódemki jest, oczywiście, jej intelekt. Swoje zainteresowania kieruje zazwyczaj w stronę dziedzin humanistycznych, lecz nauki ścisłe to dla niej bułka z masłem.  

Numerologia imienia 8

Ósemka z imienia stawia przede wszystkim na rozwój swojego intelektu. Jak na ironię stanowi to jedną z jej największych wad. Dlaczego? Niestety, dbając o ten obszar, całkowicie zaniedbuje inne sfery życia. Surowym okiem spogląda na innych. Mocno przesadza w swojej ocenie, przez co szybko przylega do niej łatka "dyktatora". Nieustannie gromadzi dobra materialne. Otacza się ludźmi, którzy jej imponują.

Numerologia imienia 9

Dziewiątka to osoba obdarzona wysoce rozwiniętym zmysłem estetycznym. Jest atrakcyjna - dba o swój wygląd i zawsze gustownie dobiera garderobę. W środowisku ma opinię ciekawej osoby, więc nie narzeka na brak popularności. Wszystkie te cechy sprawiają, że łatwo odnosi sukcesy zawodowe. Dziewiątka dobrze wie, jak przekonać ludzi do podjęcia wspólnej inicjatywy. Zazwyczaj przyjmuje rolę lidera. Nie wzbrania się przed odpowiedzialnością. Potrafi podejmować trudne decyzje, ale trzeba wiedzieć, że nie znosi sprzeciwu.