W czerwcu 2022 wyszło na jaw, że ze względu na romans Gerarda Pique, on i Shakira postanowili się rozstać. Takie zakończenie 11- letniego związku dla wszystkich było zaskoczeniem. Kolumbijka i piłkarz cieszyli się dotąd nienagannym wizerunkiem. Doczekali się też dwójki synów 9-letniego Milana i 7- letniego Sashy. Shakira przez dłuższy czas stroniła od komentowania sytuacji publicznie, we wrześniu jednak przerwała milczenie pojawiając się na okładce ELLE US, gdzie udzieliła obszernego wywiadu. 

Getty Images

Podczas tej rozmowy wyznała, że muzyka jest dla niej formą terapii. Za pośrednictwem pracy nad nowymi utworami, piosenkarka radzi sobie z ciężkimi sytuacjami, które ją dotknęły. 

"Dla mnie pisanie muzyki jest jak chodzenie do psychiatry, tylko tańsze [śmiech]. Pomaga mi przetwarzać moje emocje i nadawać im sens. Pomaga mi się wyleczyć."

Nowy teledysk Shakiry

Pojawił się właśnie nowy teledysk, który w dosyć dosłowny sposób odnosi się do złamanego serca i rozstania. W video, widocznie zaniedbana i pogrążona w smutku piosenkarka spotyka w sklepie tajemniczego mężczyznę który do niej strzela. Serce Shakiry wypada z jej klatki piersiowej i ląduje na sklepowej podłodze. W późniejszych scenach chodzi ona po ulicach miasta z sercem w ręku i dziurą w brzuchu śpiewając:

„To nie była twoja wina, to nie była moja wina / To była wina monotonii / nigdy nic nie powiedziałam, ale to bolało / wiedziałam, że to się stanie.”