Nie da się ukryć, że stosunki pomiędzy rodziną królewską a księciem Harrym i Meghan Markle są napięte. Po premierze słynnej autobiografii księcia "Spare" media szczególnie chętnie rozpisywały się o relacjach pomiędzy księżną Kate i jej szwagierką. W książce Harry'ego księżna Walii nie jest przedstawiona w zbyt przychylnym świetle. To właśnie jej przypisuje się rozpętanie kłótni o źle dopasowane sukienki dziewczynek na książęcym ślubie - konflikt miał wedle Harry'ego na tyle zranić Meghan, że pewnego dnia odnalazł ją zalewającą się łzami na podłodze ich posiadłości. Czytelnicy biografii księcia mogli zapoznać się też z krótką, ale wiele mówiącą scenką, gdy to Meghan Markle poprosiła Kate o użyczenie błyszczyka - co ta zbyła milczeniem. Jednym z wielu innych przewinień Kate miało być także zignorowanie żartu Meghan, która na pytanie, jak podoba jej się uroczystość Trooping the Color, odparła: "jest kolorowo". 

Czytaj też: 10 najważniejszych i najbardziej szokujących wątków z autobiografii Harry'ego "Spare"

Nic więc dziwnego, że internauci doszukują się nawet najmniejszych oznak uszczypliwości pomiędzy księżną Kate a księżną Sussex - niezależnie od tego, czy są one dziełem samych zainteresowanych. Wiele osób na przykład uważa, że kolory strojów, jakie w ostatnim czasie noszą najbardziej utytułowane kobiety w rodzinie królewskiej, mają być przytykiem w stronę Meghan Markle. Ta wspominała bowiem w głośnym dokumencie Netflixa "Harry i Meghan", że zabraniano jej nosić takie same odcienie ubrań, jakie noszą starsi rangą royalsi. Tymczasem na wielu uroczystościach w tym roku - włączając w to niedawne garden party z okazji koronacji króla Karola - najważniejsze kobiety rodziny królewskiej zakładały sukienki w tych samych kolorach. 

Ostatnio w sieci ponownie zawrzało i na nowo dyskutowany jest rzekomy konflikt pomiędzy księżną Kate a Meghan Markle. Wszystko przez najnowszy serial "Citadel" z Priyanką Choprą, która uważana jest za bliską znajomą księżnej Sussex. Aktorka i żona księcia Harry'ego miały poznać się w 2016 roku. Do tej pory w internecie można znaleźć sporo ich wspólnych zdjęć, które Meghan publikowała na swoim nieistniejącym już Instagramie. Chopra była też gościem na ślubie Harry'ego i Meghan. Wielu uważa, że kobiety nadal pozostają w zażyłych stosunkach oraz obie nie darzą sympatią księżnej Kate, która stała się obiektem żartów w nowym serialu Chopry.

Księżna Kate wyśmiana w serialu z Priyanką Choprą

O co całe zamieszanie? Serial "Citadel" opowiada o agencji szpiegowskiej, której członkinią jest Nadia Sinh - w tej roli Priyanka Chopra. W trzecim odcinku, który jeszcze nie miał swojej premiery, Nadia instruuje współpracownika przez słuchawkę, co ten ma powiedzieć na spotkaniu z bossem mafii. Bohaterka grana przez Choprę w pewnym momencie ma powiedzieć: "Szef uzbrojonego oddziału? Równie dobrze mógłbyś mnie poprosić, żebym dostał się między nogi księżnej Cambridge!".

Tytuł księżnej Cambridge Kate Middleton nosiła jeszcze przed śmiercią królowej Elżbiety II - czyli w czasie, gdy kręcone były pierwsze odcinki serialu. Aluzja jest więc nie do podważenia. Portale plotkarskie i komentujący zastanawiają się, czy był to jedynie przypadek, czy zamierzona uszczypliwość wymierzona w księżną Walii. Przedstawiciele platformy Amazon Prime, na której dostępny jest serial, nie skomentowali dotąd kontrowersji wokół nowego show, podobnie jak rzecznicy Priyanki Chopry.