W sieci pojawił się oficjalny zwiastun "The French Dispatch" Wesa Andersona. Jak czytamy w opisie, nowy film twórcy "Genialnego klanu"budzi do życia zbiór opowiadań z ostatniego numeru amerykańskiego magazynu publikującego w fikcyjnym francuskim mieście. Znamy już polską premierę produkcji Wesa Andersona, to 16 października 2020 roku. W "The French Dispatch" zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Frances McDormand, Owen Wilson, Jason Schwartzman, Bill Murray,  Benicio Del Toro, Adrien Brody, Willem Dafoe i Tilda Swinton.

 "The French Dispatch"  - trailer

Do sieci trafiły też kadry i plakat nowego filmu Wesa Andersona. Oprócz ulubionych gwiazd reżysera, w filmie zadebiutują też aktorzy i aktorki, którzy nigdy wcześniej nie współpracowali z twórcą "Moonrise Kingdom". Na oficjalnym plakacie promującym film pojawia się Timothée Chalamet - jego bohater czyta książkę siedząc w wannie. Na innym obrazku Lea Seydoux pozuje w policyjnym uniformie, a Owen Wilson siedzi na kolażówce. Wes Anderson udostępnił też kilka kadrów z filmu, na jednym z nich (jest na nim Adrien Brody) wypatrzyliśmy Morgane Polanski, córkę polskiego reżysera, Romana Polańskiego. Po "The French Dispatch" możemy spodziewać się typowych dla Wesa Andersona symetrycznych kadrów, stylowych kostiumów i dopracowanej scenografii. Jednym słowem, czeka nas wizualna uczta.

A group of people looking towards the screen.

A bulletin board of the issue in progress.

"The French Dispatch" - o czym jest nowy film Wesa Andersona?

Co ciekawe! Film otrzymał kategorię R, czyli oznacza to, że widz poniżej 17 roku życia musi mieć w kinie towarzystwo osoby dorosłej. Skąd te obostrzenia? W "The French Dispatch" pojawią się: "nagość, sceny seksu i wulgarny język". Jeśli chodzi o samą akcję, to przeniesiemy się do lat 50. i poznamy historię amerykańskiego dziennikarza, który podejmie próbę stworzenia własnej gazety we Francji. Nieoficjalnie mówi się, że "The French Dispatch" jest inspirowany magazynem The New Yorker

"The French Dispatch"  - kiedy w kinach?

Polska premiera nowego filmu Wesa Andersona jest zaplanowana na 16 października 2020 roku.  "The French Dispatch" będzie dziesiątym pełnometrażowym filmem amerykańskiego reżysera.