Zara - nowości 2022. Kolekcja specjalna

Uwielbiamy specjalne kolekcje Zara, bo hiszpańska marka zawsze zaprasza do współpracy prawdziwe it girls czy cenionych projektantów mody. Najnowsza, której zapowiedź pojawiła się już w sklepie internetowym, powstała razem z Narciso Rodriguezem. Czego można się spodziewać? Marka póki co dawkuje nam wiedzę, ale rąbka tajemnicy uchyla zdjęcie z Natalią Vodianovą na stronie głównej zara.com. Widzimy tam modelkę w czarnym golfie z ozdobnymi szwami, garniturowych spodniach z delikatnie rozszerzaną nogawką i prostych czółenkach na obcasie z zaostrzonym noskiem.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to maksymalnie minimalistyczna kolekcja, pełna dobrych jakościowo projektów.

Jej premiera została zaplanowana na 8 września, a więc już za chwilę przekonamy się, co dokładnie przygotował nam amerykański projektant. A spodziewać można się po nim wiele, bo to właśnie on ubierał między innymi Michelle Obamę i zaprojektował suknię ślubną Carolyn Bessette Kennedy. Jego projekty znalazły się też na dużym ekranie - w filmie "The Women" z Meg Ryan.

Znana polska marka modowa zawiesza swoją działalność? Jej projekty nosiły zagraniczne gwiazdy, takie jak Gigi Hadid i Linda Tol>>

Początkowo pracował jako niezależny projektant, aż w latach 90. dostał stanowisko dyrektora linii damskiej w marce Anne Klein, a następnie pracował dla Calvina Kleina (to właśnie tam zaprzyjaźnił się z Bessette, której zaprojektował kreację na ślub z Johnem F. Kennedym). Własną markę otworzył w 1997 roku, po 5 latach poszerzając swój asortyment o zapachy. Jego kolekcje prezentowały największe gwiazdy modelingu, z Anją Rubik na czele, którą mogliśmy podziwiać m.in. w kolekcji wiosna-lato 2009 na Mercedes-Benz Fashion Week in New York. 

Wybrane wybiegowe projekty Rodrigueza możecie obejrzeć w naszej galerii. To w ramach przedsmaku tego, co może znaleźć się w jego autorskiej kolekcji dla Zara.

Słynna japońska sieciówka wchodzi do Polski. Wiemy, gdzie uwielbiana przez minimalistów marka Uniqlo otworzy pierwszy sklep stacjonarny>>