Informacja o tym, że PLNY LALA zawiesza swoją działalność, pojawiła się na biznesowym serwisie Fashion Biznes. Na stronie internetowej marki możemy z kolei przeczytać komunikat: "Przerwa techniczna. Możliwość składania nowych zamówień została wstrzymana" i podany pod spodem adres mailowy, pod który można skierować wszelkie pytania. Na www nie znajdziemy w tym momencie ubrań, kategorii czy klasycznego menu; jedynie na samym dole, pod grafiką o aktualnej sytuacji PLNY LALA, wciąż można przeczytać między innymi o programie lojalnościowym, płatnościach i dostawie czy zwrotach, wymianach, reklamacjach. Jednocześnie na Instagramie marki dalej pojawiają się opublikowane klatki Stories - reposty klientek w ubraniach PLNY LALA, a także posty (ostatnie są z końcówki sierpnia). W takim razie damska część PLNY'ów zawiesza swoją działalność, jak prorokują media czy to jedynie moment na oddech przed nowym sezonem? 

Butik na ulicy Mokotowskiej w Warszawie został zamknięty w sierpniu, ale - jak podkreśla projektantka Elisa Minetti na swoim Instagramie, sprzedaż internetowa ma wciąż działać.

Słynna japońska sieciówka wchodzi do Polski. Wiemy, gdzie uwielbiana przez minimalistów marka Uniqlo otworzy pierwszy sklep stacjonarny>>

"Pamiętam lato 2018, miałam już dwójkę dzieci i mały butik @plnylala na Koszykowej , która nie była tak tłoczna jak dziś. Był piątek i dzień głuchych telefonów, poza jednym połączeniem. Pan odebrał, pan przyjechał i wpuścił mnie do lokalu po przeciwnej stronie ulicy. Nie wiedziałam co będzie, czy stać mnie na lokal 10 razy większy, chętnych wielu, poszłam na spacer i z duszą na ramieniu zadzwoniłam z decyzją, że biorę. To były dynamiczne cztery lata i nie wiem kiedy minęły. Ale nadszedł czas by pożegnać się z butikiem na Mokotowskiej. Do dzisiaj trzymałam się dzielnie, nauczyłam się nie przyzwyczajać zbyt mocno wierząc, że zmiany są potrzebne, a początki i końce naturalną częścią życia, szansą by naprawić błędy, zmienić cele. Ostatni tydzień był dla mnie mocnym doświadczeniem, pokazał mi, że mamy naprawdę wspaniałe Klientki, że udało się zdobyć Waszą sympatię, zbudować więź, zdobyć zaufanie. Wysłuchałam historii jak Lala towarzyszy Wam w podróżach, miłościach, jak noszą je mamy i córki. Za całą życzliwość chciałam Wam z całego serca podziękować. Piszę post, łzy kapią na koszulę - nie ma jak tego wzruszataku odpierać. Ale mam nadzieję spotkać Was niebawem w innym miejscu i mam nadzieję, że zachowacie butik PLNY LALA w sercu wraz z dobrymi wspomnieniami" czytamy na Instagramie Minetti. W odpowiedzi na komentarze fanek marki z pytaniami o to, czy "butik online będzie nadal działał czy również już nie", projektantka odpisała: "Będzie!". Widocznie sklep internetowy jest po prostu w przebudowie. 

PLNY LALA powstały w 2009 roku jako damska linia marki PLNY, założonej przez Tedego i działającej na polskim rynku od 1997 roku. Raper od lat 90. fascynował się amerykańską popkulturą, dlatego założył firmę modową, która byłaby idealnym połączeniem jego zainteresowań z kontrowersyjnym stylem noszenia się. Po ponad 10 latach PLNY zyskały swoją linię dedykowaną kobietom, na czele której stanęła Elisa Minetti. Ubrania tej marki noszą nie tylko Polki, ale też zagraniczne kobiety - w tym gwiazdy. W projektach PLNY LALA widywane były modelka Gigi Hadid oraz influencerka i projektantka Linda Tol.

Ulubiony peeling Gigi Hadid kosztuje tylko 15 zł! Zawiera 100% naturalnych substancji złuszczających >>