Nowości Zara 2023: kolekcja Studio

Hiszpańska sieciówka znów podjęła temat mody premium - jej kolekcja Studio to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku nie tylko przez branżę mody, ale przede wszystkim klientów popularnej marki. Ta znów stanęła na wysokości zadania i ponownie zachwyciła, bo Studio to szczególnie dopracowane kolekcje, które spinają podejście projektantów marki do konkretnego sezonu (co oznacza, że ubrania i dodatki, które się w niej znajdują, to zawsze praca całego atelier). 

Pieczę nad zespołem ponownie sprawował stylista Karl Templer

Czego można spodziewać się po tym sezonie w Zara Studio? Sieciówka skupia się na "radości płynącej z ubrań, które nadają sens połączeniom pozornych przeciwieństw. Wszystkie zasady zostają na chwilę odrzucone". Mamy tu więc paryską zmysłowość, londyński bunt, skandynawską naturalność, nowojorską spontaniczność i prostotę, a wszystko to ujęte w liryczną - wręcz eteryczno-romantyczną - interpretację. Podkreślają ją kolory kawy z mlekiem i espresso, nawiązania do lat 70., naturalne marszczenia, szczegółowe hafty czy rozjaśnione słońcem nadruki. 

Emma Watson w prześwitującej sukience z koronki. Aktorka zaskoczyła zmysłową stylizacją>>

Nowości Zara 2023 / fot. Steven Meisel / mat. prasowe Zara

Kodów interpretacyjnych jest jednak jeszcze więcej. Jak czytamy w informacji prasowej Zara: "Te poetyckie akcenty nie służą jednak wyłącznie do dekoracji: wstążki można zacisnąć, aby dostosować fason do sylwetki. Obszerne warstwy nakładane są na inne, o zmniejszonych proporcjach. Jedwabiste, chłopięce spodnie garniturowe, wyrafinowane sukienki z haftem angielskim, zapożyczenia z mody męskiej, bluzki z elementem bib front i szorty z niskim stanem spotykają się z masywnymi espadrylami, delikatnymi marszczeniami i sukienkami z kieszeniami, tworząc bibliotekę ponadczasowych stylizacji, niewpisujących się w przyjęte kategorie. Kurtki typu cropped mogą być noszone do pracy jak i na festiwal; lekkie, koronkowe sukienki są stworzone na miejskie wyjścia lub do plażowego klubu; niewielkie kamizelki i uproszczone, niestrukturalne płaszcze bez guzików są precyzyjnie wykonane, dzięki czemu można narzucić je na wiele stylizacji"

Jaka torebka pasuje do trencza? 5 modeli, po które najchętniej sięgają stylistki i influencerki>>

Jak dokładnie wygląda limitowana kolekcja premium od Zara? Więcej zdjęć z serii Studio na wiosnę 2023 możecie obejrzeć w naszej galerii.

PS Nowości Zara z kolekcji Studio dostępne są już w sprzedaży. Projekty znajdziecie w wybranych sklepach stacjonarnych na całym świecie oraz na zara.com. 

Gizele Oliveira, modelka znana z pokazów Victoria’s Secret, w poruszającym wideo demaskuje skandaliczne zachowanie na przymiarkach do pokazu Philippa Pleina. „Nie zamierzam milczeć”>>