Nowy król Wielkiej Brytanii, Karol III

Getty Images

Na czele rodziny królewskiej oraz jako głowa państwa stanie księżę Karol, który aktualnie stał się królem Karolem III

Królowa Elżbieta II nie żyje. Brytyjska monarchini miała 96 lat

Nowa Królowa 

Getty Images

Camilla księżna Kornwalii, została królową Wielkiej Brytanii. Związek Camilli i aktualnie króla Karola III bardzo długo ukrywany był w tajemnicy. Po uwielbianej przez poddanych księżnej Dianie, ciężko było stworzyć pozytywny obraz kobiety, która miałaby zając jej miejsce. Nie pomagał również fakt, że para spotykała się jeszcze gdy byli w poprzednich małżeństwach. Na drodze miłości nie stanęły jednak kąśliwe uwagi mediów czy brak sympatii tłumu. Ówcześnie, książę Karol i Camilla Rosemary Shand pobrali się w 2005 roku. 

Getty Images

Książe William, przejął hrabstwo Kornwalii stając się księciem Kornwalii i Cambridge. Region ten został dodany również do tytułów Kate Middleton oraz wszystkich ich dzieci księcia Jerzego, księżnej Charlotte i księcia Louisa. Śmierć monarchini oznacza również, że książę William stał się pierwszą, a jego najstarszy syn Jerzy trzecią osobą w kolejce do tronu. 

Getty Images

Ze względu na odejście królowej syn i córka księcia Harrego i Meghan Markle uzyskali przydomki księcia i księżnej. Według zasad ustanowionych przez Króla Jerzego V  w 1917 roku,  Archie i Lilibeth Mountbatten-Windsor, podczas swoich narodzin byli zbyt dalecy w linii sukcesji do tronu, przez co nie mogli być objęci tytułem książęcym. Śmierć Elżbiety II ustanowiła ich wnukami króla, co nadało im tytuł księcia Archiego i księżnej Lilibeth

Książę Harry nie zdążył pożegnać się z królową Elżbietą II. Według BBC wnuk przybył do Balmoral już po śmierci babci