Nikt nie ma już chyba najmniejszych wątpliwości co tego, że tytuł koloru roku 2023 należy się czerwieni. Soczysty karmin coraz częściej ustępuje jednak miejsca ciemniejszym odcieniom oscylującym między wyrafinowanym burgundem a dojrzałą wiśnią. Barwa, którą w branży zwykło nazywać się „black cherry” zajmuje centralne miejsce na wybiegach oraz w instagramowych stylizacjach światowych it-girls. Stała się ona również motywem przewodnim nowości marki MAKO. 

„W “Burgundy Kiss” MAKO Capsule Collection znajdziemy flagowe modele marki w wyjątkowym odcieniu bordo, zainspirowanym głęboką suknią wina. Intensywne tony czerwieni przeniesiono na wybrane modele mniejszych (Cloud, Baguettes) i większych torebek, które doskonale prezentują mięsistą bordową skórę. Staple piece tej kolekcji są burgundowe kowbojki wykonane z najwyższej jakości skóry naturalnej. Buty charakteryzują się wyjątkowymi przeszyciami, tworzonymi przy użyciu specjalnej maszyny do haftowania z pięcioma igłami pracującymi jednocześnie. Kowbojki są wyrobem ręcznym, od procesu wycinania po wykończenie, a produkcja odbywa się w doświadczonej manufakturze w Portugalii.” czytamy w informacji prasowej. 

Głęboki odcień czerwonego wina nadano nie tylko butom i torebkom. Nowa kapsuła obejmuje także burgundowe drobiazgi, takie jak eleganckie lusterko w skórzanej oprawie oraz dwa rozmiary klasycznych, uniseksowych portfeli. 

Dobór samej skóry nie należał do najłatwiejszych zadań. Kolejne wybory przechodziły liczne testy i próby, aby osiągnąć barwę idealną - głęboką, szlachetną i podkreślającą formę każdego z produktów. Proces, choć długotrwały, okazał się niezwykle owocny.

To chyba nasza ulubiona kolekcja tej marki. 

Z okazji premiery kolekcji „Burgundy Kiss” metamorfozie uległ również wystrój flagowego butiku MAKO. Nowa aranżacja wnętrza nie tylko doskonale współgra z linią „Burgundy Kiss”, ale i pięknie wpisuje się w grudniową atmosferę świąt. Wizyta na Mokotwskiej 43 w Warszawie będzie wyjątkowym przeżyciem na miarę wizyty w galerii sztuki współczesnej. Warto zajrzeć tam nawet jeśli – choć z góry uprzedzamy, będzie ciężko – mielibyście wyjść z pustymi rękami. 

Credits:
Zdjęcia: Aleksandra Modrzejewska
Modelka: Bree Naumowicz
Stylizacje: Maciej Dąbroś
Hair & MUA: Kasia Olkowska
Video: Piotr Dębski
Produkcja: Ivy Piotrowska / Ils Sont Studio