Nowa kampania KappAhl "Wear it like a star" będzie miała wyjątkowego autora i wyjątkową bohaterkę (o polskich korzeniach!). Marka nie zdradza jeszcze wiele, ale wiemy, że zdjęcia wykonał kultowy fotograf gwiazd Terry O'Neill, autor wielu ipopularnych wizerunków patronek nowej kolekcji - ikon świata filmu, muzyki i mody. 

Hasło nowej kampanii KappAhl wprawdzie w różnych formach czytamy na co dzień w reklamach, magazynach o modzie i serwisach internetowych, ale skandynawska marka nie chce, by brzmiało dosłownie. Ikony mody i muzyki są raczej patronkami nowej kolekcji, a nie przykładem do naśladowania 1:1. Dzięki prestiżowej współpracy z Terrym kampania, którą będziemy mogli pokazać Wam wkrótce, będzie więc bardzo wiarygodna. W sesji "Wear it like a star" pojawią się zdjęcia zarówno celebrytów teraźniejszych jak i tych sprzed lat, sfotografowanych przez Terryego. Przyznacie, że bio fotografa, które przeczytacie poniżej jest świetną licencją na wykonanie takiej kampanii jak ta dla KappAhl. Już wkrótce pokażemy Wam ją w ELLE.pl, a póki co w ramach zapowiedzi w galerii zobaczcie portrety gwiazd z portfolio Terryego, które zainspirowały KappAhl. Dodatkowo na końcu znajdziecie lookbook nowej kolekcji marki.

Terry O'Neill

Terry O'Neill urodził się w 1936 roku w Londynie. Po krótkiej karierze muzyka jazzowego, szybko stał się wschodzącą gwiazdą fotografii. Pierwsze zdjęcie Terrego, przedstawiające ówczesnego Ministra Spraw Zagranicznych, Raba Butlera, śpiącego na lotnisku, otworzyło mu drzwi do sławy. Zdjęcie znalazło się na pierwszej stronie The Sunday Dispatch. Naturalny i spontaniczny styl fotografowania Terry’ego zdecydowanie wyróżniał się na tle panujących w latach 50. trendów, dzięki czemu szybko stał się bardzo popularny pośród modelek oraz osób, które widziały jego zdjęcia. Jego przyjaźń ze znanymi aktorami, Michael’em Caine’em oraz Richard’em Burton’em, umożliwiła mu uwiecznienie znanych muzyków oraz aktorów na zdjęciach, które zostały okrzyknięte arcydziełami. Dzięki zdjęciom zaczęto się liczyć w Hollywood z imieniem Terry’ego O’Neill’a. Terry był również producentem filmu Mommie Dearest, w której główną rolę zagrała jego przyszła wówczas żona, Faye Dunaway. Jego zdjęcia były publikowane w ELLE, Time, Vanity Fair, People, Vogue, Paris Match oraz Rolling Stone. W 2012 roku Terry’y O’Neill otrzymał wyjątkowe wyróżnienie, The Centenary Medal, przyznawane przez The Royal Society of Arts.

Wśród portretów Terrey’ego znajdują się największe gwiazdy od lat 60. jak Birgitte Bardot, Audrey Hepburn czy Twiggy po supermodelki lat 90. jak Naomi Campbell, Kate Moss czy Elle Macpherson. Terry O´Neill znany jest również ze swoich zdjęć muzyków jak Elvis Presley, David Bowie, Amy Winehouse, Janis Joplin, The Beatles, Sting czy U2. Na jego zdjęciach uwiecznieni zostali również Tom Cruise, Robert de Niro, Elizabeth Taylor i Harrison Ford. W ostatnich latach Terry O’Neill fotografował członków rodziny królewskiej.