W zeszłym roku Kim Kardashian wzbudziła sensację, gdy na gali Met zjawiła się w legendarnej kreacji Marilyn Monroe. Cielista suknia wyszywana kryształkami towarzyszyła aktorce w trakcie wykonania osławionego „Happy Birthday Mr. President” na przyjęciu urodzinowym Johna F. Kennedy'ego. Sieć muzeów, która nabyła projekt z garderoby gwiazdy za imponującą kwotę 4,8 miliona dolarów, znalazła się pod ogniem krytyki. Wielu uważało decyzję o wypożyczeniu wiekowego eksponatu za uwłaczającą pamięci artystki. Eksperci obawiali się o ewentualne uszkodzenia, a projektant Bob Mackie, przed laty biorący udział w tworzeniu ikonicznej naked dress, nazwał całą sytuację „wielkim błędem”. „Ona była boginią. Szaloną, ale boginią. Była po prostu olśniewająca. Nikt nie pozuje tak jak ona” – mówił w rozmowie z Entertainment Weekly. „Suknia została stworzona dla niej. Zaprojektowana dla niej. Nikt więcej nie powinien być widziany w tej sukni”. Mimo licznych głosów sprzeciwu celebrytka nadal interesuje się modowymi perełkami sprzed lat. Tym razem w oko wpadła jej biżuteria ze szkatułki Diany Spencer.

Nosiła go księżna Diana, teraz należy do Kim Kardashian. Słynny naszyjnik sprzedany na aukcji w Londynie

Do prywatnej kolekcji Kim Kardashian trafił tzw. The Attallah Cross. „Krzyż Attallaha” to pokaźnych rozmiarów wisiorek wysadzany ametystami i diamentami. Wyjątkowa ozdoba powstała w latach 20. ubiegłego wieku w pracowni marki Garrard, od pokoleń wykonującej akcesoria dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Wczoraj londyński dom aukcyjny Sotheby’s poinformował, że cenny naszyjnik znalazł kolejną właścicielkę. Gwiazda zapłaciła za nowy nabytek nieco ponad 197 tysięcy dolarów. „To odważna i wyrazista biżuteria wyróżniająca się rozmiarem, kolorem i stylem” – napisano w komunikacie prasowym.

„Jesteśmy zachwyceni, że dostanie nowe życie w rękach znanej na całym świecie osoby”.

Tim Graham Photo Library; Getty Images

Wcześniej ekstrawagancka zawieszka znajdował się w posiadaniu Naima Attallaha. Palestyński biznesmen i pisarz, przez brytyjską prasę okrzyknięty „legendarnym wielbicielem pięknych kobiet”, był bliskim przyjacielem księżnej Diany i chętnie udostępniał jej swoje biżuteryjne zbiory. Ametystowy krzyż doskonale dopełnił balową suknię od Catherine Walker, którą Lady Di włożyła na charytatywną galę w 1987 roku. Według relacji bliskich księżna Diana miała go na sobie kilkukrotnie i był on pozostawiony do jej wyłącznej dyspozycji. „Kiedy dorastałem, krzyż zawsze pojawiał się na stole podczas bożonarodzeniowych obiadów. Jednak od czasu śmierci Diany nikt go nie nosił i nie pokazywał się w nim publicznie” – tłumaczył syn Naima, Ramsay.

mat. prasowe domu aukcyjnego Sotheby's