Kim jest Chance Perdomo? Życie i kariera

Brytyjski aktor urodził się w 1996 roku w Los Angeles, ale jeszcze w dzieciństwie przeniósł się z matką do Wielkiej Brytanii. Rozważał studia prawnicze i karierę sądową, jednak ostatecznie postawił na aktorstwo.

Perdomo grał w czterech sezonach nowej wersji „Sabriny” jako Ambrose Spellman i to właśnie ta rola przyniosła mu rozgłos i nadała tempa karierze. Był też znany jako Andre Anderson w „Gen V” na Prime Videos.

„Gen V”, w którym Chance Perdomo grał jedną z głównych ról jest spinoffem serialu „The Boys”, o losach utalentowanych uczniów amerykańskiego college’u dla superbohaterów. Każdy z nich walczy o dołączenie do elitarnej Siódemki. W międzyczasie na jaw wychodzą sekrety szkoły, do której uczęszczają i cała grupa musi dokonać moralnych wyborów. 

W 2019 roku Chance Perdomo otrzymał nominację do nagrody BAFTA w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy za telewizyjną produkcję BBC „Killed by My Debt”. 

„Jego pasję do sztuki i ogromny apetyt na życie odczuwał każdy, kto znał Chance’a. Jego ciepło i życzliwość pozostaną na zawsze z tymi, którzy go kochają”, możemy przeczytać w oświadczeniu rzecznika prasowego. 

Również producenci serialu „Gen V” wystosowali oświadczenie, którego treść można przeczytać na platformie X. „Dla tych, którzy go znali i z nim pracowali, Chance zawsze zarażał uśmiechem i urokiem, był entuzjastą życia, wyjątkowo utalentowanym artystą i poza wszystkim, dobrą, wspaniałą osobą.”, pisze ekipa serialu „Gen V”.