Amber Heard i Johnny Depp

Ten związek od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Zaczęło się od tego, że w 2012 roku Johnny Depp zakończył związek ze swoją długoletnią partnerką Vanessą Paradis i związał się z młodszą Heard, którą poznał rok wcześniej na planie filmu "Dziennik zakrapiany rumem". Co więcej, poślubił ją trzy lata później. Fani byli w szoku. A potem było tylko gorzej... Rok po ślubie para rozwiodła się, a wisienką na torcie był felieton napisany przez Amber Heard, opublikowany na łamach Washington Post w 2018. W głośnym tekście aktorka ujawniła, że była ofiarą przemocy domowej. Choć nie podała nazwiska swojego oprawcy wszyscy tłumnie stwierdzili, że chodzi właśnie o Deppa. 

Oskarżenia sprawiły, że Johnny Depp stracił kolejne filmowe angaże, a studia filmowe nie chciały nawet o nim słyszeć. Dlatego Amerykanin postanowił wytoczyć byłej partnerce proces o zniesławienie. W odwecie Amber wniosła własny pozew o 100 mln $, zarzucając Deppowi, że wielokrotne dopuszczał się wobec niej przemocy oraz nadużywał  alkoholu i narkotyków. Internauci z wypiekami na twarzy śledzili tę batalię sądową podczas, której dowiadywaliśmy się jak wyglądało pożycie pary: ciągłe awantury, sfingowanie złamania nosa, ludzkie fekalia na łóżku, problemy finansowe... Koniec końców Depp wygrał - była żona ma mu zapłacić 12 mln $, a sam gwiazdor został oczyszczony z zarzutów. Czy uda mu się zatem uratować karierę?

Chris Brown i Rihanna

Poznali się w 2005, a ich kariery dopiero nabierały tempa. Dwa lata później zostali parą, co początkowo zachwyciło fanów wokalistów. Jednak w 2009 roku do sieci trafiły przerażające zdjęcia, na których było widać posiniaczoną Rihannę. Okazało się, że Chris Brown zaatakował swoją partnerkę w drodze do domu, na dzień przez galą Grammy Awards. Doszło nawet do sprawy sądowej w tej sprawie. Mimo rozstania i głośnej rozprawy Riri wróciła do Chrisa w 2013, na szczęście relacja przetrwała tylko kilka miesięcy. W 2015 roku Brown otrzymał wyrok w zawieszeniu (Amerykanin przyznał się do popełnionych czynów).

Selena Gomez i Justin Bieber

Choć Justin jest od kilku lat mężem Hailey Bieber, nadal rzesza fanów uważa, że wokalista byłby szczęśliwszy z Seleną Gomez. Czy na pewno? Choć oboje są piękni i uwielbiani przez media, okazuje się, że ich relacja nie należała do najzdrowszych... 

Po raz pierwszy artyści zostali sfotografowani przez paparazzi w 2010 roku. Ich związek trwał z przerwami od od 2011 do 2014 roku oraz 2017-2018. Przyczyny rozstania? Podobno chodziło o flirty i romanse Biebera. 

Tommy Lee i Pamela Anderson

Kolejny głośny związek sprzed lat, który stał się inspiracją do stworzenia serialu "Pam & Tommy" dla platformy Hulu (w Polsce można go obejrzeć na Disney+). W lutym 1995 roku, zaledwie cztery dni po tym, gdy spotkali się po raz pierwszy, Pamela Anderson, która wtedy była gwiazdą "Słonecznego patrolu", wzięła ślub z perkusistą zespołu Mötley Crüe, Tommym Lee. Kilka tygodni później para nagrała sekstaśmę, a ta wyciekła do raczkującego wtedy internetu (sorry, Kim Kardashian nie była wcale pierwsza). 

Para doczekała się dwóch synów: Brandona Thomasa (ur. 6 czerwca 1996) i Dylana Jaggera (ur. 29 grudnia 1997). W ciągu trwania tego związku Anderson dwa razy wniosła pozew o rozwód, a Tommy spędził 4 miesiące w więzieniu za pobicie żony. Ostatecznie rozwód nastąpił 28 lutego 1998 roku, ale to nie koniec informacji o tej relacji. Cztery lata później Pamela przyznała, że zaraziła się od byłego męża wirusem zapalenia wątroby typu C - używali tych samych igieł do tatuażu. 

Madonna i Sean Penn

Para poznała się na planie teledysku do singla "Material Girl" w 1985 roku. Po kilku miesiącach znajomości doszło do zaręczyn, a w dni 27. urodzin Madonny odbył się ślub. Szybko stali się "ulubioną" parą paparazzi - charyzmatyczna wokalistka rozbijała kolejne mury w branży, a sam Penn był znany nie tylko ze świetnych ról, ale i nieopanowanej agresji. 

Według brata Madonny, Christophera Ciccone’a, Penn bił żonę. Podobno w lipcu 1987 roku uderzył ją w głowę kijem baseballowym, a w grudniu 1988 roku przywiązał do krzesła i maltretował przez kilka godzin. W grudniu 1987 roku Madonna złożyła pozew o rozwód, który jednak anulowała. Jednak rozwód się odbył i został uprawomocniony 14 września 1989. Lata później, a dokładnie w 2015 roku piosenkarka zaprzeczyła plotkom sprzed lat o pobiciu przez byłego męża. Madonna stwierdziła wtedy, że są „oburzające, złośliwe, lekkomyślne i fałszywe.”

Whitney Houston i Bobby Brown

Ona była ulubienicą Ameryki, za to on niegrzecznym chłopcem branży muzycznej. Od początku ich związek wywoływał wiele kontrowersji. Poznali się na rozdaniu nagród Soul Train Music Awards w 1989 roku. Dwa lata później doszło do zaręczyn, a w 1992 odbył się ślub w posiadłości Houston. Następnie urodziła się ich córka Bobbi Kristina Brown. W ciągu kolejnych lat głośno było o skokach w bok Browna, jego problemach z narkotykami i nawet incydencie, w trakcie którego miał uderzyć Whitney. Sprawę komentowały amerykańskie media, a nawet więcej, ich historia pojawiała się też w komediowych skeczach. W 2007 roku para rozwiodła się, a dwa lata później wokalistka w rozmowie z Oprah Winfrey przyznała,  że brała narkotyki z mężem, a sam Brown był toksyczny.

Tina Turner i Ike Turner

Poznali się, gdy Tina dopiero stawiała pierwsze kroki na scenie muzycznej. Ike był już uznanym muzykiem, który odkrył kilka talentów i znacznie wpłynął na rozwój gatunku soul w Stanach. Po ślubie występowali razem w zespole Ike and Tina Turner Revue. Na zewnątrz wszystko wyglądało idealnie, ale po 16 latach związku, w 1978 roku, Turner rozwiodła się z mężem. Powód? Uzależnienie od alkoholu i narkotyków, liczne romanse oraz agresywne i brutalne zachowanie męża, która maltretował fizycznie i psychicznie Tinę. Wokalistka próbowała nawet popełnić samobójstwo w 1968 roku zażywając tabletki Valium. 

Para doczekała się syna Ronalda "Ronniego" Renelle'a Turnera, urodzonego w 1960 roku.

Kate Moss i Pete Doherty

Poznali się w 2001 roku, podczas 31. urodzin Moss. Od tego momentu byli nierozłączni (z pewnymi przerwami w relacji), na dodatek, Kate śpiewała na niektórych koncertach Pete'a i zespołu The Libertines. W 2007 roku, podczas występu w Londynie Doherty nazwał modelkę swoją narzeczoną. W tym samym roku miał odbyć się ich ślub, ale doszło do ostatecznego zerwania.

W trakcie ich związku Doherty walczył z uzależnieniem od narkotyków (wielokrotnie wracał na odwyki), a Moss stała się bohaterką głośnego skandalu z kokainą w tle.