Pojęcie znane, ale często źle rozumiane. Menopauza, bo o niej mowa, wciąż ma wydźwięk negatywny, wciąż budzi strach. Kobiety czekają na nią jak na wyrok. Boją się jej, wychodząc z założenia, że koniec życia reprodukcyjnego oznacza dla nich koniec w ogóle – koniec kobiecości i koniec życia, jakie wiodły do tej pory. To przekonanie jest błędne. Rozmówczynie Mai Mendraszek-Goser tłumaczą, że menopauza nie jest końcem, ale wejściem w nowy etap, który – jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy – może być najlepszym okresem naszego życia.

Teraźniejszość decyduje o przyszłości, dlatego obecny styl życia ma wpływ na to, jak przejdziemy klimakterium. Doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska kładzie nacisk na działanie długofalowe. Zwraca uwagę na to, że poza wizytami kontrolnymi u lekarza istotne są w tym kontekście takie czynniki, jak holistyczne podejście do pielęgnacji skóry, aktywność fizyczna (nawet zwykłe spacery), posiłki bogate w białko czy jakościowy sen, podczas którego dochodzi do regeneracji komórek, tkanek i narządów. Lekarka wyjaśnia, że każdy z tych czynników oddziałuje na pozostałe. I podkreśla, że menopauza może być dla nas łagodna – wszystko zależy od tego, jak dbamy o siebie już na wcześniejszych etapach życia.

Oio Lab, krem Superpause / Mat. prasowe

Pod słowami doktor Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej podpisuje się Joanna Ryglewicz, założycielka Oio Lab. Ekspertka tłumaczy, że odpowiednia i systematyczna pielęgnacja w czasie przedmenopauzalnym może w dłuższej perspektywie uchronić nas przed niechcianymi zmianami. Marka Oio Lab pragnie wspierać kobiety na każdym etapie ich życia, dlatego na rynku pojawił się właśnie krem Superpause, stworzony z myślą o potrzebach skóry w okresie okołomenopauzalnym – od perimenopauzy do postmenopauzy. W czym tkwi jego sekret? Kosmetyk jest bogaty w składniki aktywne o skuteczności potwierdzonej naukowo, takie jak ekstrakt z niepokalanka pospolitego, liposomalna melatonina czy naturalny glikoin. Przeprowadzone przez Oio Lab badania wykazały, że już po godzinie od zastosowania kremu Superpause poziom nawilżenia skóry wzrasta o 43%*.

Zachęcamy do odsłuchania rozmowy:

 

*badania trwające 4 tygodnie, z udziałem 20 konsumentów w wieku 26-69 lat mających skórę wrażliwą.