W wywiadzie z 2022 roku z australijskim reżyserem Bazem Luhrmannem, który pracował z Kidman przy filmie Moulin Rouge z 2001 roku, aktorka ujawniła, że stylistka sesji zdjęciowej, Katie Grand, początkowo przygotowała inny strój na okładkę. "Pojawiłam się, a oni mieli dla mnie inny strój, a ja na to: 'Nie, nie, ten mi się podoba! Czy mogę to założyć?" - powiedziała.

Reakcja w mediach społecznościowych była szybka, a niektórzy krytycy uznali strój za "kobiecy kryzys wieku średniego" Kidman. Ludzie kwestionowali jej wybory, a nawet sugerowali, że jej ubiór przyniósł "wstyd" jej rodzinie. Nicole Kidman odpowiedziała jednak na krytykę w wywiadzie dla australijskiego magazynu Stellar, bez ogródek broniąc swojej decyzji o założeniu tej stylizacji. "To była frajda. Biorę za to odpowiedzialność. Nikt inny tego nie wybrał. Dokonuję najbardziej przypadkowych, szalonych wyborów" - powiedziała.

Kidman przyznała, że ma tendencję do podejmowania, jak to określiła, "nastoletnich decyzji" bez większego zastanowienia się nad konsekwencjami. Przyznała, że celowo unika czytania komentarzy w Internecie. "Naprawdę staram się pozostać wolna w swoich decyzjach, ponieważ w przeciwnym razie, zanim się obejrzysz, jesteś po prostu zamknięta w sobie", wyjaśniła.

Nicole Kidman na premierze Special Ops: Lioness w zeszłym tygodniu / Mike Marsland/Getty Images

Publiczna reakcja na okładkę Kidman zwróciła uwagę na szerszy problem, z jakim borykają się kobiety w branży rozrywkowej: ich stylizacje i wygląd są często poddawane surowej ocenie, zwłaszcza w miarę starzenia się. Ten sam strój noszony przez gwiazdy po dwudziestce, takie jak Zendaya i Hailey Bieber, został uznany za "kultowy". Jednak gdy nosiła go Kidman, kobieta po pięćdziesiątce, spotkało się to z osądem i krytyką.

Jako dojrzała kobieta z udaną karierą, Kidman nadal przekracza granice i podejmuje kreatywne ryzyko w swoich sesjach okładkowych. Nasuwa się pytanie: czy nie powinno się tego celebrować? Gotowość Kidman do kwestionowania norm społecznych jest godna pochwały, a jej decyzja o założeniu spódnicy Miu Miu była osobistym wyborem, który nie powinien wymagać defensywy.