"Dom z papieru" - 4 sezon to czas matriarchatu. Tylko w ELLE dziewczyński wywiad z Úrsulą Corberó i Albą Flore>>>

Najsłynniejszy napad w historii seriali dobiegnie końca jeszcze w tym roku... Profesor po raz pierwszy nie ma planu, a to, co zaczęło się jako niewinny rabunek — przerodzi się w wojnę. Czego możemy się spodziewać w finałowym sezonie "Domu z papieru"? Zobaczcie!

"Dom z papieru" na Netflix: fabuła serialu, który pokochał świat

"La casa de papel" opowiada historię ośmiorga zamaskowanych przestępców, którzy pod wodzą tajemniczego Profesora, postanowili napaść na mennicę narodową i Bank Hiszpanii. Grupa nie rozstaje się z czerwonymi kombinezonami oraz maskami z podobizną Salvadora Dalego. Zamiast imion posługują się pseudonimami, a ich celem, jakby mogło się wydawać, wcale nie jest bogactwo...

"Dom z papieru" na Netflix: obsada 5. sezonu serialu

Wiemy już, że w ostatniej części serialu zobaczymy niemal pełen skład. Na ekranie pojawią się m.in.: Úrsula Coberó (Tokio), Álvaro Morte (Profesor), Itziar Ituño (Lizbona), Miguel Herrán (Rio), Jaime Lorente (Denver), Esther Acebo (Sztokholm), Enrique Arce (Arturo), Darko Peric (Helsinki), Luka Peros (Marsylia), Hovik Keuchkerian (Bogota), Fernando Cayo (pułkownik Tamayo), Rodrigo de la Serna (Palermo), Najwa Nimri (inspektor Sierra), Miguel Ángel Silvestre oraz Patrick Criado.


"Dom z papieru" na Netflix: kiedy premiera 5. sezonu?

Jak podała platforma, serial zostanie udostępniony w dwóch częściach. Pierwsza z nich ukaże się 3 września, a druga trzy miesiące później - 3 grudnia 2021 r. Obie części będą liczyły po pięć odcinków.

„Kiedy zaczęliśmy pisać 5. część w środku pandemii, czuliśmy, że musimy zmienić to, czego oczekiwano od 10-odcinkowego sezonu i wykorzystaliśmy wszelkie dostępne narzędzia, aby dać poczucie finału sezonu lub finału serialu już w pierwszej części. Zdecydowaliśmy się na agresywny styl, stawiając nasz gang złodziei na krawędzi. W drugiej części skupiamy się bardziej na emocjonalnej sytuacji bohaterów. To podróż po ich sentymentalnej mapie, która łączy nas bezpośrednio z ich odejściem ”- powiedział Álex Pina, twórca serialu.

Zostaję w domu (z papieru). O fenomenie "La casa de papel" rozmawiamy z Esther Acebo, Jaime Lorente i Enrique Arce>>>

"Dom z papieru" na Netflix: zobacz zapowiedź premiery 5. sezonu!