Fani i najbliżsi do końca nie tracili nadziei, ale z każdym kolejnym dniem było coraz trudniej myśleć pozytywnie, że aktorce udało się w jakiś sposób ocalić swoje życie. Po odnalezieniu ciała policja zwołała konferencję prasową.

Naya Rivera nie żyje. Policja twierdzi, że gwiazda serialu "Glee" nie miała już sił, żeby uratować siebie. Udało jej się ocalić syna

Przypomnijmy, w ubiegły czwartek amerykańskie media podały, że Naya Rivera miała wypadek. Aktorka zaginęła na jeziorze Piru w kalifornijskim hrabstwie Ventura. Ujawniono wówczas, że na dryfującej łodzi znaleziono 4-letniego Joseya, syna aktorki znanej z serialu "Glee". Chłopiec nie miał żadnych obrażeń i przekazał policji, że razem pływali wpław, ale matka nie wróciła na łódkę. CNN przekazało, że dziecko miało na sobie kamizelkę ratunkową, a na samej łodzi znaleziono również kamizelkę dla osoby dorosłej. W ramach poszukiwań zaangażowano nurków, helikoptery oraz drony.

Po pięciu dniach ogłoszono, że znaleziono ciało, ale dopiero po pewnym czasie potwierdzono, że chodzi o amerykańską gwiazdę. "Jesteśmy przekonani, że ciało, które znaleźliśmy należy do Nayi Rivery" - powiedział Bill Ayub, szeryf hrabstwa Ventura. "Nic nie wskazuje na to, że było to samobójstwo" - dodał. Spekuluje się, że łódź gwiazdy wpadła w prąd wody i Naya wykorzystała całą siłę, żeby do niej dopłynąć i ocalić syna. Niestety nie miała na tyle energii, żeby uratować siebie. "Na jeziorze występuje wiele prądów, zwłaszcza na jego południowej stronie. Uważamy, że łódź zaczęła dryfować bo nie została zakotwiczona, a (Naya, przyp. red.) nie zebrała wystarczającej ilości energii, aby nie tylko sprowadzić syna na łódź, ale i uratować siebie" - dodał Ayub. 

Naya Rivera - kariera aktorki i życiorys

Naya Rivera urodziła się 12 stycznia 1987 roku w Santa Clarita (Kalifornia). Karierę w show-biznesie zaczęła już w wieku 4 lat, ale największą popularność przyniosła jej rola cheerleaderki Santany Lopez w słynnym musicalowym serialu stacji FOX, "Glee" (2009–2015), którego twórcą był Ryan Murphy. W jej filmografii znalazły się też takie produkcje jak "Devious Maids", "American Dad!", "Step Up: High Water". W 2013 roku nagrała swój debiutancki singiel "Sorry", a w 2016 roku do sprzedaży trafiła jej biografia "Sorry Not Sorry: Dreams, Mistakes, and Growing Up".

W 2013 roku Naya Rivera zaręczyła się z raperem Big Seanem, ale para zerwała zaręczyny w kwietniu 2014 z powodu Ariany Grande. 19 lipca 2014 w Meksyku wzięła ślub z Ryanem Dorseyem. Para doczekała się syna Joseya, jednak ich związek nie przetrwał - pod koniec 2017 roku celebrytka złożyła pozew rozwodowy.