"Narodziny gwiazdy" to kasowy przebój, nominowany do Oscarów 2019 w aż ośmiu kategoriach, w tym dla "najlepszej aktorki" i "najlepszego filmu". Emocje wokół filmu podgrzewają plotki o domniemanym romansie między odtwórcami głównych ról - Lady Gagą i Bradleyem Cooperem. O tym, że to nie tylko element promocyjnej machiny może świadczyć rozstanie wokalistki z narzeczonym, Christianem Carino. Para zaczęła oficjalnie spotykać się po występie Lady Gagi na Super Bowl 2017. O zaręczynach dowiedzieliśmy się podczas bankietu ELLE Women in Hollywood, gdzie Gaga nazwała swojego 50-letniego partnera "narzeczonym". Podobno planowali ślub, który przełożono w związku z intensywną promocją "A Star is Born". Co ciekawe, rozstanie ucieszyło fanów (filmowych) kochanków, którzy uważają, że Lady Gaga i Bradley Cooper powinni zostać parą poza planem filmowym.

 

Swoją spektakularną kreacją Lady Gaga oddała hołd Judy Garland, która zagrała w wersji filmu z 1954 roku

"Narodziny gwiazdy" - aktorki, które zagrały główną rolę

Coś wyjątkowego musi być w filmie "Narodziny gwiazdy", skoro produkcja doczekała się aż trzech hollywoodzkich remake'ów. Pierwsza wersja filmu została nakręcona 1937 roku, a pierwszą aktorką, która wcieliła się w postać Vicki Lester była Janet Gaynor. Aktorka miała już na koncie Oscara i ugruntowaną pozycję w branży. Za rolę w "A Star is Born" statuetki jednak nie otrzymała. Przegrała z Luise Rainer. W 1954 roku w roli głównej została obsadzona Judy Garland, znana z takich przebojów kinowych jak: "The Wizard of Oz", "Meet Me in St. Louis" czy "Easter Parade.". Garland również była nominowana do Oscara za "Narodziny gwiazdy", ale w wyścigu o statuetkę wyprzedziła ją Grace Kelly za rolę w filmie "The Country Girl". Szczęścia nie miała też Barbara Streisand, która w remake'u z 1976 roku zagrała u boku Krisa Kristoffersona. Aktorka nie została nawet nominowana w kategorii "najlepsza aktorka", ale zdobyła Oscara za piosenkę "Evergreen". Barbara Streisand zapytana w jednym z wywiadów o najnowszą wersję filmu, powiedziała, że zakochała się w nim i wywróżyła mu kasowy sukces. Lady Gaga kocha scenę, ale nigdy nie ukrywała, że od zawsze marzyła o aktorstwie. Bradley Cooper dał jej życiową szansę, o czym wspomniała w jednym z wywiadów:

 Dzisiaj wiem, że na 100 osób, 99 w ciebie nie uwierzy. Ale nie wolno przegapić tej jednej skłonnej dać ci szansę. Dla mnie tym kimś okazał się Bradley - powiedziała, Lady Gaga. 

Czy filmowa Ally zdobędzie Oscara za najlepszą rolę kobiecą? O tym przekonamy się już 24 lutego.