"The Supermodels" pokaże ścieżkę kariery czterech bohaterek, od ich spotkania w Nowym Jorku w latach 80. po ich obecną działalność filantropijną, aktywistyczną i biznesową.

Serial dokumentalny wyjaśni, w jaki sposób Christy, Linda, Naomi i Cindy zmieniły scenę modelingu i mody, zachowując przy tym łączącą je bliską więź. Dzięki ekskluzywnym materiałom filmowym zza kulis pokazów, "The Supermodels" pokaże też, w jaki sposób słynne modelki osiągnęły status legendy. 

W poniedziałek AppleTV+ wypuściło kilkusekundowy zwiastun przedstawiający Campbell, Crawford, Evangelistę i Turlington siedzące na krzesłach reżyserskich na białym tle. Za kamerą niezidentyfikowany głos zadaje każdej z kobiet jedno pytanie: "Czym jest supermodelka?"

Jak czytamy w opisie serialu: "The Supermodels" to podróż do lat 80-tych, kiedy to cztery kobiety z różnych zakątków świata zjednoczyły się w Nowym Jorku. Będąc już gwiazdami same w sobie, osiągnęły sukces wykraczający poza samą branżę. Ich prestiż był tak niezwykły, że pozwolił im przewyższać marki, które reprezentowały, sprawiając, że imiona Naomi, Cindy, Lindy i Christy stały się równie ważne, jak projektanci, którzy je ubierali. (...) Jako że przemysł modowy wciąż definiuje się na nowo - podobnie jak role pełnione w nim przez kobiety - jest to opowieść o władzy i o tym, jak cztery kobiety zjednoczyły się, by ją zdobyć, torując drogę tym, które podążą za nimi".

Campbell podzieliła się swoim podekscytowaniem dotyczącym serialu, kiedy został oficjalnie zapowiedziany w 2020 roku. "Moje siostry Christy, Linda, Cindy i ja jesteśmy niezwykle podekscytowane, że możemy podzielić się naszą historią ze światem" - powiedziała. Również Evangelista podzieliła się na Instagramie swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącego projektu: "Chciałabym, aby ludzie postrzegali to jako celebrację nie tylko naszych indywidualnych historii, ale także siły przyjaźni, marzeń i wytrwałości" - czytamy w jej poście.

"Supermodels" został wyreżyserowany przez Rogera Rossa Williamsa i Larissę Bills we współpracy z Imagine Documentaries i One Story Up. Williams jako pierwszy afroamerykański reżyser zdobył Oscara w 2010 roku.

"The Supermodels" ukaże się na AppleTV+ 20 września.