Ukryte lęki według znaku zodiaku. Przed czym odczuwamy największy strach?

Baran

Lęk przed stratą przyjaciół

Barany bardziej niż przegranej walki boją się utraty swojego przyjaciela. Często nie zdają sobie z tego sprawy, dopóki w ich życiu nie dojdzie do trudnej sytuacji. To urodzeni wojownicy, którzy stają w szrankach, bo lubią wyzwanie, a sięganie po wygraną mają w swojej naturze. Prowadzą boje nawet z bliskimi, kiedy ich relacja wydaje się zbyt łatwa. Niestety, osoby najbliższe Baranowi często, zamiast walczyć, odchodzą z jego życia. Wtedy znak zodiaku rządzony Marsem nie może wybaczyć sobie swoich błędów. Strata wprawia go w wielki gniew. Zaczynają kierować nim złe motywacje, przez co zatacza błędne koło.

Byk

Lęk przed utratą środków do życia

Byki kochają wygodę. Cieszą je tak proste rzeczy, jak dobre jedzenie, grono przyjaciół, miękki dywan i siedzenie przy kominku. Mają potrzebę tworzenia komfortowej atmosfery za pomocą licznych dóbr materialnych. Te udogodnienia są możliwe tylko wtedy, gdy Byk osiągnie stabilność finansową. Dlatego chroni swoje pieniądze i każdy dług zwalcza jak najgorszą plagę. Kiedy jego saldo na koncie maleje, natychmiast martwi się o swój styl życia. Zarabia po to, żeby móc wydawać swoje środki. Świadomość, że może z dnia na dzień stracić dochód, przyprawia go o koszmary senne. Bieda nie jest mu pisana, więc unika jej jak ognia. 

Bliźnięta

Lęk przed podejmowaniem decyzji

Bliźnięta notorycznie zmieniają swoje zdanie oraz podjęte decyzje. Ciężko im dotrzymać obietnicy zarówno wobec siebie, jak i innych. Zobowiązania je przerażają. Są przez to zwinnymi manipulantami, którzy potrafią wykręcić się z każdej sytuacji. Będą zmieniać swoją postawę tak często, aż inni zapomną, jaka była ich pierwotna wersja. Najgorsze, że sami wierzą w swoje kłamstwa i nie mają żadnego poczucia winy. Czują strach przed podejmowaniem decyzji, bo żyją w nich dwie osobowości. Te zazwyczaj są ze sobą sprzeczne, więc zawsze wymyślają dwa różne rozwiązania. To sprawia, że osoba spod znaku Bliźniąt żyje w wielkim konflikcie z samą sobą. 

Rak

Lęk przed wychodzeniem z domu

Raki lubią przebywać w swojej strefie komfortu, w której nikt nie może ich skrzywdzić. Najchętniej nie wychodziłyby z domu. Czują się bezpiecznie tylko w znanych sobie miejscach. Jednak izolacja nie jest dla nich dobra. Żeby żyć w pełni, muszą robić rzeczy na przekór sobie, jak odwiedzanie nieznanych zakątków i zawieranie znajomości z obcymi. Dzięki temu przestaną być więźniem w swojej własnej skorupie. Dopiero za sprawą doświadczeń zewnętrznych dowiedzą się, czym jest wolność osobista. Muszą nauczyć się rozgałęziać, żeby rosnąć i pączkować, zamiast stać w jednym miejscu.  

Jak zwalczyć stres według znaku zodiaku >>