Ukryte lęki według znaku zodiaku. Przed czym odczuwamy największy strach?

Baran

Lęk przed stratą przyjaciół

Barany bardziej niż przegranej walki boją się utraty swojego przyjaciela. Często nie zdają sobie z tego sprawy, dopóki w ich życiu nie dojdzie do trudnej sytuacji. To urodzeni wojownicy, którzy stają w szrankach, bo lubią wyzwanie, a sięganie po wygraną mają w swojej naturze. Prowadzą boje nawet z bliskimi, kiedy ich relacja wydaje się zbyt łatwa. Niestety, osoby najbliższe Baranowi często, zamiast walczyć, odchodzą z jego życia. Wtedy znak zodiaku rządzony Marsem nie może wybaczyć sobie swoich błędów. Strata wprawia go w wielki gniew. Zaczynają kierować nim złe motywacje, przez co zatacza błędne koło.

Byk

Lęk przed utratą środków do życia

Byki kochają wygodę. Cieszą je tak proste rzeczy, jak dobre jedzenie, grono przyjaciół, miękki dywan i siedzenie przy kominku. Mają potrzebę tworzenia komfortowej atmosfery za pomocą licznych dóbr materialnych. Te udogodnienia są możliwe tylko wtedy, gdy Byk osiągnie stabilność finansową. Dlatego chroni swoje pieniądze i każdy dług zwalcza jak najgorszą plagę. Kiedy jego saldo na koncie maleje, natychmiast martwi się o swój styl życia. Zarabia po to, żeby móc wydawać swoje środki. Świadomość, że może z dnia na dzień stracić dochód, przyprawia go o koszmary senne. Bieda nie jest mu pisana, więc unika jej jak ognia. 

Bliźnięta

Lęk przed podejmowaniem decyzji

Bliźnięta notorycznie zmieniają swoje zdanie oraz podjęte decyzje. Ciężko im dotrzymać obietnicy zarówno wobec siebie, jak i innych. Zobowiązania je przerażają. Są przez to zwinnymi manipulantami, którzy potrafią wykręcić się z każdej sytuacji. Będą zmieniać swoją postawę tak często, aż inni zapomną, jaka była ich pierwotna wersja. Najgorsze, że sami wierzą w swoje kłamstwa i nie mają żadnego poczucia winy. Czują strach przed podejmowaniem decyzji, bo żyją w nich dwie osobowości. Te zazwyczaj są ze sobą sprzeczne, więc zawsze wymyślają dwa różne rozwiązania. To sprawia, że osoba spod znaku Bliźniąt żyje w wielkim konflikcie z samą sobą. 

Rak

Lęk przed wychodzeniem z domu

Raki lubią przebywać w swojej strefie komfortu, w której nikt nie może ich skrzywdzić. Najchętniej nie wychodziłyby z domu. Czują się bezpiecznie tylko w znanych sobie miejscach. Jednak izolacja nie jest dla nich dobra. Żeby żyć w pełni, muszą robić rzeczy na przekór sobie, jak odwiedzanie nieznanych zakątków i zawieranie znajomości z obcymi. Dzięki temu przestaną być więźniem w swojej własnej skorupie. Dopiero za sprawą doświadczeń zewnętrznych dowiedzą się, czym jest wolność osobista. Muszą nauczyć się rozgałęziać, żeby rosnąć i pączkować, zamiast stać w jednym miejscu.  

Jak zwalczyć stres według znaku zodiaku >>

 

Lew

Lęk przed obojętnością

Lwy najbardziej boją się bycia niezauważonymi. Zrobią wszystko, aby zwrócić na siebie uwagę. Zazwyczaj mówią i zachowują się głośno, żeby przez nikogo nie zostać pominiętym. Lwi sposób ekspresji jest bardzo oczywisty. Uważają, że czyny nie mają sensu bez świadków, którzy mogą je potwierdzić. Publiczność tak jakby udowadnia ich istnienie. Osobę spod tego znaku zodiaku przeraża myśl o samotności. Czuje lęk, gdy zostanie zignorowana przez swoje najbliższe otoczenie. Chociaż z natury jest pozytywna, te czynniki mogą wprowadzić ją w depresję.

Panna

Lęk przed niedoskonałością

Panny to perfekcjoniści, którzy nie znoszą, gdy ktoś je w niechlujny sposób i robi wokół siebie bałagan. Jeśli im samym zdarzy się wylać wino na koszulę, traktują to, jak swoją wielką porażkę. Najmniejsze oznaki dezorganizacji w ich własnym życiu potrafią przyprawić je o rozpacz. Nie trzeba im wiele, by wywołać w sobie lęk. Są wrażliwe na szczegóły i z natury negatywne, chociaż wolą określać siebie mianem "realistów". Tylko utrzymywanie porządku pomaga im powstrzymać swoje emocje. Tak naprawdę Panna boi się niedoskonałości, która może płynąć z jej własnego wnętrza.

Waga

Lęk przed samotnością

Największym lękiem Wag jest samotność. To kochający, namiętni ludzie, którzy bardzo spełniają się w związkach. Nie potrafią wyobrazić sobie życia samemu, chociaż non-stop snują takie fantazje. W rzeczywistości muszą być z kimś, żeby nie stracić chęci do życia. Bycie w pojedynkę sprawia, że stają się przygnębione lub negatywne. Brakuje im lustra, w którym mogą się przeglądać, a więc nieustannie poszukują miłości. Po prostu muszą mieć towarzystwo. Przyjaciela na dobre i złe, będącego ich schronem na czas apokalipsy. 

Skorpion

Lęk przed intymnością

Skorpiony to ludzie z głębią, o bardzo złożonej osobowości. Pod swoim pancerzem skrywają wielką wrażliwość, której nie pozwolą narazić się na krzywdę. Z tego powodu prawie nigdy nie wyrażają swoich prawdziwych emocji. Wyznania miłości powodują w nich paraliż. Ten znak zodiaku boi się odrzucenia i pochłonięcia przez drugą osobę, toteż cierpi na lęk związany z intymnością. Czuje przerażenie na myśl o tym, że zatraci w związku swój indywidualizm lub zostanie porzucony. Przyciąga do siebie wymarzonych partnerów, a następnie sam ich odpycha. Zaczyna wycofywać się emocjonalnie, by po kilku miesiącach zrobić wielki powrót.

Zioła przypisane znakom zodiaku >>

 

Strzelec

Lęk przed zamkniętą przestrzenią

Strzelce to naturalni odkrywcy. Podróżują po świecie w poszukiwaniu osobistych prawd, na własną rękę, nie żałując kosztów. Rządzi nimi planeta Jowisz, uważana za władcę ekspansji. Są jak dzikie konie w ciągłej wędrówce, których po prostu nie da się ujarzmić. Poczucie klaustrofobii doskwiera im, gdy żyją na małej przestrzeni lub są zmuszone do codziennych obowiązków. Nic nie przeraża zodiakalnych łowczych bardziej niż przeszkoda na drodze do wolności. Stratują każdą barierę w postaci drugiego człowieka czy sytuacji narzuconej im przez los. 

Koziorożec

Lęk przed porażką

Koziorożce są urodzonymi przedsiębiorcami. Łatwo popadają w pracoholizm, bo wiedzą, że sukces jest osiągnięty trudem. Niestety, często we wspinaczce po drabinie kariery przeszkadza im lęk przed porażką. Ten głęboko zakorzeniony strach zwalnia ich tempo we wszystkim, co robią. W astrologii przypisany im 10. dom jest związany z ojcem, honorem i sławą. Zahamowania Koziorożców bardzo często wypływają z trudnej relacji z tatą lub jej braku. Bywa też, że największe obawy motywują je do odniesienia sukcesu. Rozpracowanie problemów z przeszłości ma duże znaczenie na ich drodze do spełnienia. 

Wodnik

Lęk przed instytucjami

Życie Wodników polega na unikaniu intelektualnego więzienia. Tym lękiem przypominają Strzelców, chociaż swoje obawy kierują wobec instytucji. Takich jak korporacje, szkoła, szpital lub urząd matrymonialny. Te wszystkie miejsca kojarzą im się z odebraniem wolności. Wodnik jest indywidualistą, który nie pójdzie za głosem grup. Ma swoje zdanie na każdy temat i nie da zrobić sobie "prania mózgu". Jest szczęśliwy, kiedy sam może podjąć decyzję, bez narzuconego mu zdania innych. Będzie żyć na kocią łapę oraz poza prawem do końca wodnikowego żywota. 

Ryby

Lęk przed odpowiedzialnością

Ryby to astrologiczny Piotruś Pan, który żyje w świecie fantazji. Nie potrafią dorosnąć. Nie jest im to dane, nawet jakby chciały. Kłębi się w nich wiele kontrastów, ponieważ jako najstarszy znak zodiaku zostały obdarzone wiekową mądrością. Niestety, ich własne zachowanie zaprzecza osiągnięciu pełnej dojrzałości. Te niezwykle kreatywne umysły nie radzą sobie z życiem codziennym. Strach przed obowiązkami płynącymi ze świata zewnętrznego sprawia, że często sięgają po używki. W ten sposób zagłuszają swoje lęki i zaczynają śnić na jawie.

Uzależnienia według znaku zodiaku. Jaką masz słabość? >>