Już wiemy czego słuchają Polacy. Uwielbiamy Arianę Grandę, czy Billie Eilish, ale najchętniej słuchamy... polskiego rapu. Taco Hemingway to ulubiony artysta wśród polskich użytkowników. Tuż za nim uplasowali się Bedoes i Tymek. Co ciekawe, Spotify podał również informacje na temat najpopularniejszych podcastów, które od kilku miesięcy przechodzą ogólnoświatowy renesans. Choć nie jest to nowa forma (historia podcastów sięga roku 2000), użytkownicy internetu znów zwrócili się w stronę "słuchowisk". Czego słuchamy? Kochamy podcasty o związkach i psychologiczne, dotyczące spraw kryminalnych, czy najnowszych produkcji kinowych i telewizyjnych, a także ciekawe rozmowy. Sprawdźcie listę tytułów.

Spotfiy: najpopularniejsze podcasty w Polsce

1. Dwóch Typów Podcast

Podcast prowadzony przez Dwóch Typów - Kubę i Bartka, znanych szerzej z kanałów GargamelVlog i Generator Frajdy.

2. Kryminatorium

Otwieramy akta tajemnic.

3. Karol Paciorek

Rozmawiam z moimi gośćmi długo i szczerze. 

4. Tu Okuniewska

Tu Okuniewska, prosto z piwniczki w Reykjaviku. Osobiste dramaty i komedie, wieczne zaczynanie od początku, nocne przemyślenia i rzutnik zorzy polarnej, czyli dźwiękowy zapis tego o czym myślę, gdy dwanaście godzin stoję, kroję, siekam, smażę i piekę.

5. Ja i moje przyjaciółki idiotki      

Złamane serca, miłosne rozczarowania i historie bez happy-endu. Czyli historie Twoje i innych mądrych dziewczyn, które miały odwagę się głupio zakochać, a teraz umieją się z tego śmiać.

6. Rock i Borys

„Rock i Borys” (RCKBRS) to regularna audycja, w której spotykają się Remigiusz Maciaszek, znany szerzej jako Rock - jeden z najpopularniejszych polskich jutuberów i streamerów, oraz Borys Nieśpielak - reżyser, dokumentalista, fotograf i koneser kina.

7. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to ogólnopolski projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt obejmuje działania online i offline, których celem jest umożliwienie rozwoju każdemu, kto ma taką potrzebę lub ochotę, niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. 

8. 7 metrów pod ziemią

„7 metrów pod ziemią” to internetowy talk-show o tematyce społecznej. Rafał Gębura zabiera swoich gości na minus trzecie piętro (7 metrów pod ziemią) jednego z warszawskich biurowców. Zaciszna atmosfera podziemnego garażu sprawia, że rozmówcy wyznają prawdę, na którą nie zdobyliby się w telewizyjnym studiu.

9. Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski

Wojewódzki i Kędzierski rozmawiają z gośćmi. Tak po prostu. Zupełnie inni Kuba i Piotrek niż ci, do których zdążyliście się przyzwyczaić.

10. Prawdziwe Zbrodnie

Prawdziwe Zbrodnie to podcast prowadzony przez dwie Karoliny. Rozmawiamy w nim o polskich i światowych historiach kryminalnych (i wielu innych rzeczach przy okazji). Jeżeli NIE LUBISZ się bać, to ten podcast może być dla Ciebie. Zamiast klimatu grozy wolimy czasem trochę się pośmiać!