Podcasty kobiet: Ej, dziewczyny! 

Rozmowy o pasji, codzienności, zdrowiu psychicznym, seksie, polityce i ciałopozytywności w formie luźnych pogawędek. Ola, twórczyni podcastu, nie boi się mówić w przystępny sposób nawet o trudnych i kontrowersyjnych tematach, więc słuchając "Ej, dziewczyny!" poczujecie się jak na winie z przyjaciółkami. Czeka na Was 48 odcinków, wśród których poruszane są m.in. takie tematy, jak ubóstwo menstruacyjne, dieta roślinna, tatuaże, praca CamGirl, zdrowie psychiczne, walka o prawa pracownicze czy transpłciowość. 

Poetki czułości: Halina Poświatowska, Greta Bellamacina, Sylvia Plath. Dziewczyny pióra, które najpiękniej mówią o emocjach>>

Podcasty kobiet: Rozważna i erotyczna

Wspólny podcast dziennikarki Magdy Mołek oraz edukatorki seksualnej Joanny Keszki o kobiecej seksualności. "Wypierana przez dziesiątki lat, nie traktowana poważnie, chowana do „szuflady wstydu i lęku” nie będzie nam służyć. Kobiecość to seksualność. Chcemy być szczęśliwe, zdrowe i zachwycone swoim ciałem i seksem. Potrzebujemy do tego wiedzy, narzędzi, nazywania rzeczy po imieniu i wsparcia. Po to powstał ten podcast: z miłości do kobiet, do dobrego seksu, do wolności. Bo każda z nas jest Rozważna i Erotyczna" czytamy w zapowiedzi podcastu. 

Podcasty kobiet: The SELF LOVEdit Podcast

Zofia Krawiec, Luiza Kubis, Magda Bereda, Karolina Bernaciak, Gaba Hair, Red Lipstick Monster, Maffashion czy Julia Kamińska to tylko kilka osób, które dzieliły mikrofon z Susanną Michalek. Jej szczerze wywiady ze specjalistkami i właścicielkami biznesów, a także influencerkami przefiltrowane są przez temat self love. Między rozmowami można znaleźć solowe odcinki Susanny, w których opowiada ona o wypaleniu zawodowym czy swoich przemyśleniach na temat wyglądu. 

Filmy i seriale na Dzień Kobiet, które powinnaś obejrzeć ze swoim facetem>>

Podcasty kobiet: Halo, Dziewczyny!

"Ten podcast narodził się z przyjaźni. Rozmawiamy o tym, co dla nas ważne i interesujące" przyznają Ula Adamczyk i Zosia Tyszkiewicz. W ich podcaście "Halo, Dziewczyny!" usłyszycie o emocjach, relacjach, dbaniu o siebie, feminizmie i innych tematach, które akurat zwróciły ich uwagę. W ostatnim odcinku mówią o wyciszaniu konta na Instagramie, zazdrości w wersji online i tym, jak aplikacja może wpływać na nasze życie.

Podcasty kobiet: Ja i moje przyjaciółki idiotki

I na koniec jeszcze klasyk, który trzeba znać: obowiązkowo do słuchania nie tylko przy okazji rozstań i problemów w związku. Asia Okuniewska w bezkompromisowy, szczery, ale i zabawny sposób mówi o złamanych sercach, miłosnych rozczarowaniach oraz historiach bez happy-endu. Pisaliście listy do redakcji o tym, jak zdarzyło Wam się głupio zakochać? W wersji 2.0. to maile i wiadomości do Okuniewskiej, z którymi nietrudno jest się utożsamiać (a dzięki niej można też nauczyć się z nich śmiać i dać sobie więcej zrozumienia). 

Feministyczne lektury i książki o kobietach, które trzeba przeczytać>>