Café de Flore

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Café de Flore Paris official (@lecafedeflore) Wrz 6, 2019 o 5:23 PDT

To jedna z najpopularniejszych kawiarni w Paryżu, a z zwłaszcza na instagramie. Dziesiątki influencerek ma zdjęcie z tego lokalu, co więcej, kontekst café pojawia się w najgłośniejszym ostatnio serialu Netflix, "Emily in Paris". Tytułowa bohaterka chętnie odwiedzała to bistro i poznała tam nawet pewnego wykładowcę filozofii...

Do Café de Flore w dzielnicy Saint-Germain-des-Prés przychodzili swego czasu Pablo Picasso, Albert Camus, Jean-Paul Sartre czy Simone de Beauvoir. Dziś to miejsce stricte turystyczne, szeroko omijane przez rodowitych Francuzów. Jednak wnętrze w stylu art deco nadal robi wrażenie, zwłaszcza że wystrój nie był znacząco zmieniany od czasów II wojny światowej. 

Le Consulat

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@varsovianna) Lis 23, 2019 o 12:37 PST

Witamy na Montmartre! Przechadzając się po wąskich uliczkach możecie natknąć się na kolejną słynną paryską kawiarnię, zaledwie kilka minut od Sacré-Coeur. W XIX wieku lokal odwiedzali artyści, pisarze i malarze, m.in. wspomniany Pablo Picasso, a także Vincent Van Gogh, Henri de Toulouse-Lautrec czy Claude Monet. Oprócz kawy (podobno mają wyśmienite espresso!), stali bywalcy polecają również stek z frytkami. 

Le Moulin de la Galette

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paris Vacations (@paris.vacation) Maj 12, 2019 o 1:06 PDT

To właśnie tam powstał słynny obraz malarza impresjonisty Auguste’a Renoira z 1876 roku. Pod słynnym wiatrakiem znajduje się znana kawiarnia-restauracja, do której chadzali wymienieni już wcześniej artyści. Na dodatek, w środku znajdziecie kilka dzieł Renoira. 

Le Vrai Paris

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lalita’s Travel Diary (@nannilita) Mar 14, 2020 o 10:11 PDT

Różowe kwiaty nad żółtą markizą i drewniane akcenty robią wrażenie na gościach. W tym bistro podają m.in. zupę cebulową, czekoladowy mus, burgery oraz ślimaki. 

The Café des Deux Moulins

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Meanderluster (@meanderluster) Wrz 25, 2020 o 2:21 PDT

To właśnie w tej kawiarni pracowała filmowa Amelia! Lokal od lat przyciąga tłumy fanów produkcji z Audrey Tautou w roli głównej. W środku znajdziemy nawet pamiątki związane z "Amelią", a nawet sałatkę sygnowaną tytułem tej głośnej produkcji. Lokal oferuje klasyczne dania wywodzące się z kuchni francuskiej. Turyści chętnie zamawiają crème brûlée i gorącą czekoladę, czyli ulubiony zestaw Amelii. 

Les Deux Magots

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Les Deux Magots (@lesdeuxmagots) Wrz 17, 2020 o 2:35 PDT

Kolejny lokal z niesamowitą historią. Tak jak do Cafe de Flore, do Les Deux Magots również chętnie przychodzili Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir, Ernest Hemingway, Albert Camus i Pablo Picasso, a także James Joyce, Julia Child oraz Richard Wright. Słynne café pojawiło się na kilku obrazach, w filmach i kartach literatury. 

Nazwa lokalu położonego w 6. dzielnicy Paryża, nawiązuje do statuetek akwizytorów na jednym z filarów budynku.

Boot Cafe

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Boot Cafe (@bootcafe) Sie 12, 2020 o 11:00 PDT

Uważa się, że to jedna z najmniejszych kawiarnii w Paryżu, ale za to napijemy się tu znakomitej kawy. Wcześniej znajdował się tu szewc, a właściciele postanowili zachować wcześniejszą atmosferę lokalu usytuowanego w dzielnicy Le Marais. Manu jest bardzo krótkie. Do wyboru mamy kilka rodzajów kawy, herbatę oraz selekcję słodkich wypieków. 

Ob-La-Di Cafe

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ob-La-Di Café (@obladicafe) Paź 1, 2020 o 12:02 PDT

Kolejna mała kawiarenka z nowoczesnym wnętrzem. Większość deserów jest robiona na miejscu, a w menu znajdziemy również pozycje wegańskie czy bez glutenu. To idealne miejsce dla fanów tostów z awokado i jajkiem w koszulce!

Café de la Paix

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Café de la Paix (@cafedelapaixparis) Lip 1, 2019 o 1:53 PDT

Słynna kawiarnia położona w północno-zachodnim rogu skrzyżowania Boulevard des Capucines i Place de l'Opéra w 9. dzielnicy Paryża. Lokal powstał w 1862 roku i do dziś przyciąga tłumy, również artystów. Bistro zostało kilkukrotnie uchwycona w sztuce, m.in. na obrazach Antoine'a Blancharda czy Konstantina Korovina.

Niestety lokal jest obecnie zamknięty - do końca grudnia trwa tam remont. Za nowe wnętrza odpowiada architekt Pierre-Yves Rochon.

Najlepsze stylizacje z serialu „Emily in Paris”, które z łatwością odtworzysz sama. Wystarczą klasyki z szafy i kilka dodatków z aktualnej oferty znanych marek>>

Cafe Le Nemours

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez H.H. (@hanna_hanzha) Gru 27, 2019 o 3:04 PST

Nieopodal Luwru znajduje się Le Nemours. W tym samym lokalu siedziała Angelina Jolie w trakcie jednej ze scen w filmie "Turysta", za to prawie codziennie cafe odwiedzają aktorzy biorący udział w próbach w legendarnym Comédie Française (m.in. Pierre Niney, Guillaume Gallienne).

Cafe Carette

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ana Linares | ananewyork (@ananewyork) Sty 21, 2020 o 5:50 PST

Przy placu Trocadero znajdziemy Cafe Carette, kawiarnię czynną od 1927 roku, specjalizującą się w deserach. To właśnie tu skosztujecie niesamowite makaroniki czy ciastka. Klienci polecają również menu ze śniadaniami.

Le Select

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Javier | Photographer Paris (@javiernapi) Paź 7, 2020 o 9:32 PDT

To bardziej restauracja niż kawiarnia, ale zdjęć z charakterystycznym neonem znajdziecie w internecie wiele. Od 1923 roku przychodzili tu Picasso, Henry Miller, F. Scott Fitzgerald, a także Ernest Hemingway. Podobno ich pieczonego kurczaka uwielbia Scarlett Johansson. 

Le Cafe Marly

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Le Café Marly (@cafe_marly) Wrz 10, 2020 o 5:49 PDT

Ten lokal znajduje się w... Luwrze! A dokładnie pod arkadami budynku. Le Cafe Marly otwarte jest codziennie do 2 w nocy, więc można tam przyjść o każdej porze dnia czy wieczorem. I ten widok na słynną piramidę autorstwa Ieoh Ming Pei...