Pokaz Gucci w Apulii. Włoski dom mody rezygnuje z fashion weeków

Oto kolejny przykład tego, jak bardzo Gucci potrafi iść pod prąd - tym razem Alessandro Michele, który zrezygnował już z klasycznych form pokazów, pokazywał światu kolekcję w formie serialu czy wprowadził linie neutralne płciowo - z premierą swoich nowych projektów postanowił wybrać się do Włoch. To właśnie w rodzinnych kraju luksusowej marki zaprezentuje swoje najnowsze pomysły.

Gwiazda hitu "Bridgertonowie" w bluzce i spódnicy z polską metką! Simone Ashley wybrała zmysłowy zestaw Magdy Butrym>>

Pokaz Gucci odbędzie się w południowej Italii, w Apulii, a dokładniej na XIII-wiecznym zamku Castel del Monte, zbudowanym przez cesarza Fryderyka II Hohenstaufa na wzgórzu w Andrii. Jest on nazywany jednym z najdoskonalszych dzieł architektonicznych średniowiecza (oraz wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO). "Kontynuując zaangażowanie Gucci na rzecz utrzymania, zachowania i promowania dziedzictwa kulturowego i artystycznego, włoska luksusowa marka będzie wspierać projekt ulepszania historycznego miejsca" zwraca uwagę branżowy serwis WWD.com.

Zobaczymy tam kolekcję damską i męską włoskiego domu mody podczas show, który będzie miał miejsce już za ponad miesiąc, 16 maja. 

Kilka sezonów temu Michele wybierał aż niestandardowe lokalizacje swoich wybiegów w ramach kolekcji cruise, podobnie zresztą jak większość branży (tu w planach rejsy mają już na pewno Chanel, Louis Vuitton, Dior, Max Mara). Teraz to się jednak zmienia - zarówno Gucci, jak i ostatnio Jacquemus, przełamali schemat. Czy mimo dalekich odległości i trudniejszego transportu niż chociażby do Paryża czy Londynu, zjawią się tam najważniejsze redaktorki mody, stylistki i influencerki? Uznajmy to pytanie za retoryczne.

Te rzeczy będą modne w 2022 roku. 9 największych hitów na wiosnę wg Instagrama>>

Zdjęcia niesamowitej lokalizacji kolejnego pokazu Gucci możecie obejrzeć w naszej galerii. Gwarantujemy, że zapiera dech w piersiach.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.