Na początku roku Alessandro Michele postanowił przywrócić słynną torebkę Gucci z bambusową rączką i zaprezentował światu Gucci Bamboo 1947. Jego projekt stał się swoistym pomostem między przeszłością a przyszłością, w którym podstawę stanowi mocne odniesienie do teraźniejszości i współczesnych wartości, jakie przyświecają modzie. Na warsztat wziął historyczną torbę Bamboo Bag i unowocześnił dziedzictwo włoskiego domu mody. "W 1947 roku – w powojennej epoce Włoch, w której trudno było zdobyć tradycyjne surowce – przedsiębiorczy założyciel Guccio Gucci, z pomocą wizjonerskich rzemieślników Domu, zdecydował się użyć lekkiego i wytrzymałego bambusa jako uchwytu torebki, tworząc w ten sposób natychmiastowy emblemat swojej marki" czytamy w informacji prasowej przesłanej przez Gucci. 

Rzeczywiście: w kolejnych dziesięcioleciach Bamboo Bag, bo tak nazwano projekt, stała się jedną z ukochanych torebek najważniejszych hollywoodzkich gwiazd i międzynarodowych ikon mody. Czy z nowym modelem będzie podobnie? Michele sprawił, żeby torebka bambusową rączką wyglądała jeszcze lepiej i była wciąż funkcjonalna - uchwyt górny wyróżnia się wymiennymi skórzanymi i sieciowymi paskami, poza tym nabrała ona żywych kolorów oraz jest dostępna w kilku rozmiarach. 

Chloé zamyka See by Chloé. To koniec młodszej marki słynnego francuskiego domu mody>>

Przy okazji premiery dyrektor kreatywny Gucci zaprosił artystów, fotografów i filmowców do pokazania swojej własnej wizji nowej torebki (wśród nich znalazły się takie nazwiska, jak fotografowie Maddalena Arcelloni, Lou Escobar, Katja Mayer, Theo Liu Xiangyu, Cho Gi-Seok i Suzanne Saroff oraz artyści Nico Ito, Samson Bakare i Everett Glenn). Teraz włoski dom mody pokazał także niesamowity (i bardzo artystyczny) making of, dzięki któremu możemy zobaczyć, jak powstawała Gucci Bamboo 1947:

Koniecznie zajrzyjcie też do naszej galerii - Gucci podzieliło się z nami fotograficzno-graficznymi planszami z procesu tworzenia.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.