Marka MAC jest oficjalnym partnerem wielu pokazów z tygodni mody w Nowym Jorku, Londynie i Mediolanie. Jej wizażyści tworzą kompozycje pasujące do wizji projektantów i kształtują trendy urodowe na nowy sezon. Wybraliśmy dla Was kilka świetnych makijaży z pokazów na sezon wiosna/lato 2013, a dzięki materiałom MAC ich skopiowanie będzie dziecinnie proste.

mat. prasowe MAC

Peter Som

MAC dla Peter Som / mat. prasowe MACProjekt znanego makijażysty Toma Pecheux, dyrektora kreatywnego Estée Lauder. Inspirowany lalkami makijaż został wykonany za pomocą kosmetyków z wiosennej linii MAC, które trafią do sprzedaży dopiero w przyszłym roku. Jego kluczowe punkty to starannie wyczesane do góry brwi i cienie w sztyfcie MAC Pro Paint Stick w kilku wiosennych pastelowych kolorach. Nałożone palcami i roztarte z czystą bielą tworzą efekt ombre.MAC dla Peter Som / mat. prasowe MACMAC dla Peter Som / mat. prasowe MAC

Jason Wu

Makijaż MAC dla Jason Wu / mat. prasowe MAC

Rozświetlona twarz i powieki plus malinowe usta to zmysłowa klasyka w stylu retro. W takim makijażu najważniejsza jest perfekcja wykonania, więc należy poświęcić mu trochę czasu i cierpliwości. Policzki i czoło zostały rozświetlone pudrem Silver Dusk, a brwi podkreślone specjalnymi fluidami z wiosennej kolekcji MAC. Malinowe usta to miks odcieni "Lady at Play" i "Lush Life" (dostępne wiosną 2013), oczywiście zdyscyplinowanych konturówką. Mocno wytuszowane rzęsy i kreska-jaskółka potrzebują rozświetlenia. W Nowym Jorku użyto do tego celu pigmentu MAC w kolorze "Golden Lemon".

Makijaż MAC dla Jason Wu / mat. prasowe MACMakijaż MAC dla Jason Wu / mat. prasowe MAC

Holly FultonMakijaż MAC z pokazu Holly Fulton / mat. prasowe MAC

W Londynie spodobał nam się pomysł na usta ombre. Zrezygnowano z makijażu oczu, a usta podkreślono kosmetykami z linii MAC Pro. Pędzelkiem do blendowania połączono kosmetyki Lipmix w odcieniach fuksji, bieli i pomarańczu.

Makijaż MAC z pokazu Holly Fulton / mat. prasowe MACMakijaż MAC z pokazu Holly Fulton / mat. prasowe MACMoschino Cheap & Chic

Makijaż MAC z pokazu Moschino Cheap & Chic / mat. prasowe MAC

Turkusowy makijaż oczu nie powinien być przyćmiony przez usta, więc makijażyści MAc zgasili je odrobiną podkładu. Do podkreślenia oka (zwłaszcza tzw. linii wodnej) użyto dwóch kredek w różnych odcieniach turkusu – MAC Pro Hi-Def Cyan Chromagraphic Pencil i MAC Pro Marine Ultra Chromagraphic Pencil.

Makijaż MAC z pokazu Moschino Cheap & Chic / mat. prasowe MACMakijaż MAC z pokazu Moschino Cheap & Chic / mat. prasowe MACErdem

MAC dla Erdem / fot. mat. prasowe MACUrzekająco świeży make up z pokazu Erdem to przejaw minimalizmu. Z założenia efekt miał przypominać wizerunek robotów. Makijaż miał odzwierciedlać wyobrażenia o przyszłości, który pokutowały w latach 50. i 60. Delikatny makijaż oka i rozświetlenie kości policzkowych i grzbietu nosa uzyskano dzięki opalizującemu Strobe Cream. Usta w kolorze nude zachwycają dzięki matowej plamie koloru pośrodku warg, uzyskanej za pomocą Neo Orange Pigment.

MAC dla Erdem / fot. mat. prasowe MACMAC dla Erdem / fot. mat. prasowe MAC

Mary Katrantzou

MAC dla Mary Katrantzou / mat. prasowe MACCiemny niebieski i aerodynamika - od tego zaczęła Val Garland tworząc makijaż dla Mary KatrantzouKocie oko w kolorze indygo wyczarowano za pomocą kredki MACPro Marine Ultra Chromagraphic Pencil i pigmentów w tubce Lipmix. Kolor Blue nabrał głębi dzięki zmieszaniu z czerwonym Crimson.

MAC dla Mary Katrantzou / mat. prasowe MACMAC dla Mary Katrantzou / mat. prasowe MAC Francesco Sconagmoglio

MAC dla Francesco Sconagmiglio / mat. prasowe MAC Makijaż dla MAC dla Francesco Sconagmiglio ma być młodzieńczy i naturalny, a usta sprawiać wrażenie ubrudzonych owocami leśnymi. Niedbale rozprowadzona szminka w kolorze "Lush Life", została podkreślona konturówką "Nightmoth". Zamiast tuszu do rzęs użyto... błyszczyka do ust.

MAC dla Francesco Sconagmiglio / ImaxtreeMAC dla Francesco Sconagmiglio / Imaxtree

Missoni

MAC dla Missoni / mat. prasowe MAC 

Pomysł na futurystyczny makijaż zakłada mocne rozświetlenie twarzy bazą "Luna and Pearl", a powiek błyszczykiem. Wyjątkowy kolor ust to efekt malarskiego łączenia barw. Żele Lipmix w kolorach biel, fuksja, pomarańczowy zostały ugruntowane pigmentem MAC Pro "Red Electric".

MAC dla Missoni / mat. prasowe MACMAC dla Missoni / mat. prasowe MACNa deser - Louise Gray i szalony makijaż jak z komiksu

MAC dla Louise Gray / mat. prasowe MACMAC dla Louise Gray / mat. prasowe MACMAC dla Louise Gray / mat. prasowe MAC