Francuskie seriale na Netflix: "Lupin"

Niekwestionowany hit na Netflix! Według danych ujawnionych przez platformę, w ciągu pierwszego miesiąca od premiery, serial obejrzano w 70 milionach gospodarstw domowych. "Lupin" jest jedyną francuską produkcją, która może się pochwalić takim wynikiem.

Kiedy Assane Diop był nastolatkiem, jego życiem wstrząsnęła śmierć ojca, oskarżonego o przestępstwo, którego nie popełnił. 25 lat później Assane pomści go, inspirując się kultowymi opowiadaniami "Arsène Lupin, dżentelmen włamywacz".

liczba sezonów: 1 (premiera drugiego sezonu zaplanowana jest na 11 czerwca)

występują: Omar Sy, Soufiane Guerrab, Ludivine Sagnier, Hervé Pierre, Johann Dionnet

Francuskie seriale na Netflix: "Gdzie jest mój agent?"

Prestiżowa paryska agencja aktorska wpada w nieoczekiwane kłopoty, ale jej pracownicy zrobią wszystko, by przywrócić świetność firmie i zadowolić swoich słynnych klientów. W roli gwiazd... znane nazwiska francuskiego kina - Monica Bellucci, Jean Dujardin, Julie Gayet, Cécile de France, Isabelle Adjani, Juliette Binoche, Isabelle Huppert, Charlotte Gainsbourg, Jean Reno, i Christopher Lambert.

Uwaga, Netflix już zapowiedział, że zamówiono kolejny sezon serialu. 

liczba sezonów: 4

występują: Camille Cottin, Laure Calamy, Liliane Rovère, Thibault de Montalembert, Gregory Montel, Stéfi Celma, Fanny Sidney, Nicolas Maury

Francuskie seriale na Netflix: "Czarny punkt"

Inspektor policji i ekscentryczny prokurator badają serię makabrycznych morderstw oraz dziwnych zjawisk w miasteczku leżącym na skraju mrocznego lasu.

liczba sezonów: 2

występują: Laurent Capelluto, Hubert Delattre, Suliane Brahim, Camille Aguilar, Naidra Ayadi

Francuskie seriale na Netflix: "Modliszka"

Seryjna morderczyni zgadza się pomóc w rozwiązaniu tajemnicy serii zbrodni podobnych do jej własnych, ale tylko pod warunkiem, że będzie współpracował z nią jej syn policjant.  

liczba sezonów: 1

występują: Carole Bouquet, Robinson Stévenin, Frédérique Bel, Manon Azem, Fred Testot, 

Francuskie seriale na Netflix: "Bazar de la Charite"

Rok 1897, w Paryżu wybucha pożar. Kradzież tożsamości, zakazana miłość, zdrada i emancypacja na zawsze zmienią życia trzech kobiet.

liczba sezonów: 1

występują: Josiane Balasko, Audrey Fleurot, Julie De Bona, Gilbert Melki, Camille Lou

Francuskie seriale na Netflix: "Criminal: Francja"

Francuska wersja głośnego "Criminal". W pewnej sali przesłuchań na komisariacie w Paryżu podejrzani i śledczy ścierają się w tym małym pomieszczeniu, gdzie na jaw wychodzą pewne sekrety.

liczba sezonów: 1

występują: Nathalie Baye, Jérémie Renier, Laurent Lucas, Margot Bancilhon, Sara Giraudeau

Francuskie seriale na Netflix: "Bardzo tajne służby"

Lata 60. André Merlaux zostaje zwerbowany do pracy we francuskim wywiadzie. Jako nowy pracownik musi przejść wszystkie niezbędne szkolenia i uczyć się od starszych kolegów. Nowe miejsce pracy wymaga od niego dostosowania się do panujących obyczajów i zrozumienia zawiłej biurokracji. W tym samym czasie mężczyzna zakochuje się w nowo poznanej dziewczynie. Jest tylko jeden problem. Ze względu na pracę w wywiadzie znajomość nie może rozwijać się tak jakby tego sobie życzył.

liczba sezonów: 2

występują: Hugo Becker, Wilfred Benaïche, Christophe Kourotchkine, Karim Barras, Marie-Julie Baup

Francuskie seriale na Netflix: "Lód"

Makabryczne odkrycie we francuskich Pirenejach staje się początkiem gry między detektywem a seryjnym mordercą.

liczba sezonów: 1

występują: Charles Berling, Pascal Greggory, Julia Piaton, Lubna Azabal, Anne Le Ny

Francuskie seriale na Netflix: "Marseille"

W Marsylii zbliżają się wybory na najważniejszy urząd w mieście. Robert Taro, który od dwudziestu lat piastuje funkcję burmistrza, chce przepchnąć swój ostatni śmiały pomysł. Poddaje więc pod głosowanie projekt budowy kasyna w historycznym miejskim porcie. Nic nie zostaje pozostawione przypadkowi, a jako następca Taro jest już namaszczony Lucas Barrès. Jednak nieposkromione ambicje młodego delfina oraz tajemnicze interesy włodarzy miasta zaczynają kolidować z planami burmistrza. Wyścig o fotel staje się zaciekłą walką, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Jak daleko wszyscy się posuną? 

liczba sezonów: 2

występują: Gérard Depardieu, Stéphane Caillard, Benoît Magimel, Nadia Farès, Carolina Jurczak, Géraldine Pailhas