Getty Images

Fani Jeleny nie przyjęli dobrze nowiny o zaręczynach. Niemalże natychmiast pojawiły się pierwsze oskarżenia skierowane do Hailey, przypisujące jej odpowiedzialność za rozbicie związku Justina i Seleny. Nie pomagał fakt, że Hailey przez lata była oddaną fanką piosenkarza i publicznie wspierała relację Biebera z Gomez. Dodatkowo modelka i Kanadyjczyk według niepotwierdzonych doniesień prasy spotkali się kilkukrotnie już na przełomie 2016 i 2017 roku, kiedy on i Selena mieli przerwę.

Do ślubu Hailey i Justina doszło we wrześniu 2018 roku. 

Selena wydaje piosenkę "Lose you to love me", październik 2018

Miesiąc po wydarzeniu Gomez wydała piosenkę, która według fanów bezpośrednio odnosi się do jej historii miłosnej. W tekście można znaleźć wers "Zastąpiłeś nas w dwa miesiące, jakby to było łatwe". Tego samego dnia, w którym utwór miał premierę, żona Biebera w swojej relacji na Instagramie udostępniła piosenkę "I will kill you" (tłum. zabije cię), autorstwa Summer Walker. To wtedy po raz kolejny zawrzało. Fani Seleny zaczęli krytykować ją za dziecinne zachowanie i grożenie byłej partnerce swojego męża. Będąca wówczas numerem jeden pod względem ilości obserwatorów na Instagramie Selena, zdecydowała się zareagować i zaapelowała do swoich fanów o zaprzestanie hejtu. 

Video Hailey Bieber, kwiecień 2022

Wydawało się, że sprawa ucichła na 4 lata. W mainstreamowych mediach zaprzestano spekulacjom odnośnie rzekomej kłótni. Jak się jednak okazało fani Seleny nie ustali w wysiłkach by doszukiwać się dowodów trwającego konfliktu i kontynuować jednocześnie hejt wymierzony w Hailey. W kwietniu ubiegłego roku modelka zamieściła na Tik Toku błagalne video, w którym prosiła o zostawienie jej w spokoju. 

Make-up rutine video i krytyka Seleny Gomez

Niedługo później Selena nagrała video pokazujące jej pielęgnacyjną rutynę, a zaangażowani w konflikt użytkownicy mediów społecznościowych dopatrzyli się w nim złośliwości wobec Hailey. W komentarzach pojawiały się słowa krytykujące Gomez za wyśmiewanie i przedrzeźnianie swojej młodszej koleżanki. Piosenkarka początkowo wyłączyła możliwość komentowania pod nagraniem, a następnie przeprosiła publicznie tłumacząc, że nie miała żadnych złych intencji. 

Hailey zaprzecza, że była powodem rozpadu Seleny

Jesienią 2022 roku, Hailey wzięła udział w podkaście, gdzie odniosła się do sytuacji sprzed 5 lat. „Nigdy nie spotykałam się z Justinem, gdy on miał kogoś innego. Koniec. Justin i Selena zakończyli jakiś rozdział w swoim życiu, zanim zaczął się trwający do dziś związek ze mną. Nie chciałabym być z osobą, która jeszcze nie poradziła sobie z poprzednią relacją. Fakt, że mogliśmy do siebie wrócić i tak szybko wziąć ślub jest częściowo efektem tego, że drzwi do poprzedniego rozdziału były zupełnie zamknięte” - wyjaśniła.

Wspólne zdjęcie Hailey Bieber i Seleny Gomez, październik 2022

Usta hejterom miały zostać zamknięte, kiedy obie panie spotkały się na jednym z branżowych wydarzeń. Selena i Hailey postanowiły zszokować wszystkich zaangażowanych w budowanie narracji wokół konfliktu, pozując wspólnie do zdjęć. Obecna żona Biebera i jego była dziewczyna liczyły z pewnością na to, że wspólne fotografie raz na zawsze zakończą temat ich kłótni. Tak też się wydarzyło... na kilka miesięcy. 

Zdjęcia z wakacji Seleny Gomez, styczeń 2023 

Kolejny rozdział tej historii miał miejsce na początku 2023 roku. Selena Gomez została przyłapana przez paparazzi na wakacjach w Meksyku. Na zdjęciach można było zobaczyć pozującą w bikini gwiazdę, która w ostatnim czasie przybrała na wadze. W mediach natychmiast pojawiła się masa fat shamingowych artykułów, a zdjęcia Seleny viralowo rozeszły się po social mediach. Chwilę po tym, na Tik Toku Hailey pojawiło się video, na którym razem z Kendall Janner śpiewają: "Zasłużyłaś na to..", które niedługo później usunęła. Fani Gomez od razu założyli, że była to złośliwość wymierzona w ich idolkę. W sprawę zaangażowały się obydwie kobiety. Selena napisała w komentarzu pod repostem tego video: "Nie pozwolę, żeby takie rzeczy mnie dotknęły", na co Hailey odpowiedziała, że wybór piosenki był zupełnie przypadkowy i nie miała na celu obrażenia nikogo. 

Zapalniczka na urodzinach Justina Biebera, wiosna 2023 

Sprawca całego zamieszania czyli niedoszły chłopak Seleny i obecny mąż Hailey, Justin Bieber nie komentuje sprawy. Jednak wnikliwi obserwatorzy życia tego miłosnego trójkąta wychwycili mały szczegół, który według nich miał być złośliwym komentarzem wobec byłej partnerki. Tym detalem była zapalniczka, która była jednym z kilku prezentów jakie piosenkarz rozdawał na swoich urodzinach. Dopatrzono się na niej wygrawerowanego cytatu: „Jestem bardzo wdzięczny, że nie skończyłem z tym, co myślałem, że chcę”. W social mediach ponownie zawrzało, tysiące komentarzy powiązało te słowa z Gomez. A jeden z nich brzmiał:  „Przyznanie, że twoja żona była twoim drugim wyborem w dniu twoich urodzin, to szaleństwo. Selena naprawdę żyje w jego umyśle za darmo”- napisał jeden z nich na Twitterze. 

Przeczytaj też: Czemu Justin Bieber nie komentuje dramy dotyczącej Hailey i Seleny Gomez?

Groźby śmierci wysyłane do Hailey 

W marcu zdruzgotana modelka zwróciła się do Gomez o pomoc. Jak się okazuje otrzymywała ona nagminnie groźby śmierci od nieznajomych osób zaangażowanych w domniemany konflikt. Zabawna i pełna niedopowiedzeń drama zaczęła stanowić realne niebezpieczeństwo. Już nie tylko dla ich zdrowia psychicznego, ale również zagrożenia życia. Selena Gomez przerwała milczenie i w oficjalnym oświadczeniu na instastories ponownie zaapelowała do swoich fanów o zaprzestanie nękania Hailey Bieber.Modelka podziękowała koleżance i dodała: "To, co się działo, działo się na oczach milionów ludzi i jest to bardzo bolesne. Podczas, gdy social media są niezwykłym narzędziem do łączenia ludzi, w tym przypadku ekstremalnie nas podzieliły. Wszyscy, łącznie ze mną, powinniśmy być bardziej uważni na to, co mówimy, co postujemy, bo rzeczy zawsze mogą zostać wyrwane z kontekstu" - napisała żona Justina Biebera. 

Instagram @selenagomez

Hailey ostatnio wyznała na swoim profilu instagramowym, że początek roku 2023 był dla niej najtrudniejszym okresem w dorosłym życiu. Biorąc pod uwagę skalę do jakiej urósł napędzany przez niezaangażowane bezpośrednio w sprawę osoby konflikt, można się spodziewać, że zostawi on ogromne piętno na obydwu stronach. My trzymamy kciuki, żeby jak najszybciej zapomniano o tej trwającej już 5 lat dramie. 

Przeczytaj też: Selena Gomez – związki, które do dziś pamiętamy. Justin Bieber, The Weeknd i inni