Radzenie sobie z upartymi osobami bywa frustrujące. Nakłonienie ich do zmiany zdania graniczy z cudem. Oczywiście, każdy znak zodiaku ma swoje wady oraz odmienną instrukcję obsługi. Jednak niektóre z nich są uważane za bardziej skomplikowane w kontaktach międzyludzkich. Przykładowo Ryby, Strzelec i Wodnik mają otwarte umysły na opinie innych. Chętnie przyjmują nowy punkt widzenia. Nie przeszkadza im też dokonywanie zmian. Co innego, kiedy mamy do czynienia z Panną, którą bardzo ciężko zadowolić. Z jakimi znakami będziemy mieć pod górkę przez ich wrodzoną upartość?

Znaki zodiaku uparte w związku >>

Uparty jak Byk

Byk jest znany z bycia najbardziej upartym znakiem zodiaku. Ma silną, niewzruszoną postawę, kiedy już podejmie swoją decyzję. Nie ma mocy, która mogłaby przekonać go do zmiany zdania. Prośby i namowy podziałają jak czerwona płachta. Będzie robić wszystko, żeby sprawy finalnie potoczyły się po jego myśli. Może nawet przestać się komunikować, jeśli znajdzie się pod naciskiem. Jesteś Bykiem? Poświęć chwilę, aby wysłuchać innych. Uświadom sobie, że nie zawsze masz rację. Kompromisy pomogą ci nawiązać lepszą relację z twoim otoczeniem. Nie opieraj się przed zmianą, która ostatecznie wspiera twój wewnętrzny rozwój.

Czerwony jak Rak

Rak czerwieni się ze złości, gdy jakiś plan nie idzie po jego myśli. Chciałby kontrolować zachowania innych. Kiedy ktoś zrani jego uczucia, nawet nie będąc tego świadomym, natychmiast ujawni swoją upartość. Jest profesjonalistą w trzymaniu urazy i milczeniu na wieki. Rak to twój znak? musisz zrozumieć, że reagujesz zbyt impulsywnie. Jakkolwiek może to być dla ciebie trudne, nie bierz wszystkiego bezpośrednio do siebie. Nadmuchujesz się jak balon, zanim jeszcze cokolwiek się wydarzy. Ludziom wolno mieć własne opinie, nawet jeśli różnią się od twoich. 

Znaki zodiaku z najtrudniejszym charakterem >>

Krytyczna jak Panna

Panna ma talent do szukania dziury w całym. Bywa przesadnie krytyczna i analizuje każdy drobny szczegół. Jest trudna nie tylko dla innych, ale przede wszystkim wobec samej siebie. Brzmi jak ty? Uświadom sobie, że życie nie polega na upartym dążeniu do doskonałości. Piękno tkwi w tym, co zaprzecza perfekcji. Postaraj się znaleźć nowe sposoby na docenienie siebie każdego dnia. Na przykład możesz spróbować wymawiać kilka mantr dziennie o samoopiece, dzięki którym staniesz się dla siebie łagodniejsza. Im szybciej uzdrowisz swoje własne wnętrze, tym lepszą energię przekażesz innym ludziom. 

Niestabilna jak Waga

Chociaż Wagi są rządzone przez Wenus, planetę estetyki, miłości i piękna, mogą doprowadzić innych do szaleństwa. Wbrew pozorom ciągle brakuje im harmonii. Zanim podejmą jakąkolwiek decyzję, dziesiątki razy zmienią swoje zdanie. Rozważają każdą rzecz w tę i z powrotem, zamiast dokonać spontanicznego wyboru. Nigdy nie ma gwarancji, że w ostatniej chwili nie wykręcą się z tego, co obiecały wcześniej. Sama jesteś Wagą, która frustruje innych? Zamiast uparcie się nad czymś zastanawiać, nawiąż głębszy kontakt ze swoją intuicją. Podążaj za swoim pierwszym przeczuciem. Zaufanie do samej siebie to podstawa w budowaniu szczęśliwego życia.

Przemądrzały jak Koziorożec

Większość znaków zodiaku ma problemy z przemądrzałym Koziorożcem. Oto osoba, która myśli, że pozjadała wszystkie rozumy. Chociaż wygląda na kogoś oschłego, kto może nie mieć zbyt wielu opinii, chętnie kwestionuje odmienny sposób myślenia. Koziorożec to twój znak słońca? Jeśli nie chcesz być znienawidzona w miejscu pracy, otwórz swoją głowę na cudze pomysły. Poświęć chwilę, aby ich wysłuchać, nie przerywając nikomu w połowie zdania. Dzięki temu nauczysz się czegoś nowego, a może nawet doznasz olśnienia. Odkryjesz rozwiązanie, które nigdy wcześniej nie przeszło ci przez myśl. 

Znaki zodiaku a silna osobowość. Kto zwycięża w tej kategorii? >>