Historia związku Kim Kardashian i Kanye Westa 

W lutym 2021 roku w mediach potwierdzone zostały plotki o tym, że Kim Kardashian zdecydowała się złożyć dokumenty rozwodowe. Po sześciu latach od magicznego ślubu, który miał miejsce we Włoszech w 2014 roku para zdecydowała się na oficjalne rozstanie. Już na kilka miesięcy przed celebrytka i raper zamieszkali oddzielnie, dzieląc się opieką nad czwórką wspólnych dzieci (North, Saint, Chicago, Psalm). Pierwsze miesiące po rozstaniu para żyła w zgodzie, a nawet w przyjaźni pomagając sobie biznesowo i tworząc zgrany duet, dla którego priorytetem było dobro ich dzieci.

Punktem zwrotnym okazał się nowy związek Kim. Wybuchowy charakter Kanye dał o sobie znaki i na powierzchnię wypłynęła lawina zazdrości. Ye systematycznie atakował nowego partnera celebrytki, wysyłając mu wiadomości z pogróżkami czy nagrywając teledysk, w którym nowym partner (Pete Davidson) zakopywany był żywcem i pozbawiany głowy. Kontrowersji przybywało z każdym kolejnym tygodniem relacji Kim i Peta. Dla tych którzy zgubili się w zatrzęsieniu newsów dotyczących najbardziej toksycznego rozstania ostatnich lat, stworzyliśmy zestawienie podsumowujące najmocniejsze momenty rozpadu małżeństwa Kimye. 

1. Błagalne prośby o powrót Kim

29 października 2021 roku paparazzi przyłapało Kim i Peta trzymających się za ręce. Zdjęcia przypieczętowały status nowego związku. Miało to miejsce kilka dni po tym jak Kardashianka była gospodarzem SNL, a odcinek w którym wystąpiła zaowocował pocałunkiem z Davidsonem. To wtedy Kanye po raz pierwszy zaczął przejawiać brak zgody na rozstanie. W wywiadach podkreślał, że jego miłość do Kim nie wygasła, a podczas koncertu z Drakem śpiewał "Run right back to me Kimberly" (tłum. "Wróć do mnie Kimberly"). 

Getty Images / Dimitrios Kambouris / Staff

2. Ataki skierowane w kierunku Kim 

Po ignorowanych przez Kim zalotach, Kanye zaczął rozdrapywać przeszłość. Nawiązał publicznie do seks taśmy celebrytki i twierdził, że istnieje jeszcze jedna kopia. W mediach skarżył się również, że Kim nie wpuszcza go do domu i utrudnia spotkania z dziećmi. Twierdził też, że jej kariera się skończy jeżeli ta sfinalizuje rozwód i wyśmiewał styl Kim podkreślając, że bez niego byłaby nikim. 

3. Brutalne video na Youtube z udziałem Peta Davidsona

Niewiele później Ye opublikował animowane video na platformie YouTube, na którym znęca się nad nowym partnerem Kim. W teledysku kreatura Peta Davidsona zostaje porwana, zakneblowana, a następnie pochowana żywcem przez rapera. Chociaż Kim oficjalnie nie skomentowała tej publikacji źródła donosiły, że była zła na byłego męża i była oburzona brutalnością nagrania. 

4. Smsy Kanye i Peta Davidsona

W marcu opublikowane zostały wiadomości, które Kanye i Pete wymienili między sobą. Raper napisał wówczas: "Zdecydowałem, że nie pozwolę ci więcej traktować nas w ten sposób i skończyłem z milczeniem” na co komik odpowiedział swoim selfie z podpisem "w łóżku z twoją żoną". Następnie dodał, że Ye potrzebuje pomocy i nie musi się wcale czuć w ten sposób. 

5. Kim krytykuje antysemickie wypowiedzi Kanye 

Kim bardzo długo milczała stawiając na pierwszym planie dobro ich dzieci. Jej cierpliwość w stosunku do byłego męża skończyła się, kiedy ten wypowiedział antysemickie komentarze. "Mowa nienawiści nigdy nie jest w porządku ani usprawiedliwiona. Stoję razem ze społecznością żydowską i wzywam do natychmiastowego zakończenia straszliwej przemocy i nienawistnej retoryki wobec nich”. 

29 listopada rozwód został sfinalizowany. Prawa rodzicielskie zostały przyznane zarówno Kim, jak i Kanye. To jednak Kardashianka została główną opiekunką nad North, Saint, Chicago i Psalm. Kanye w ostatnich miesiącach wycofał się z życia publicznego lub raczej został dotknięty "cancel culture". Wiadomo jednak, że dla celebrytki kontakt z ojcem jej dzieci jest priorytetem, jej celem jest  zachowanie pozorów szczęśliwej rodziny.