Piąty odcinek Top Model 7 wywołał nie mniej emocji niż ten z metamorfozami. Jako pierwszy gość programu na uczestników czekała znana youtuberka Red Lipstick Monster, która przygotowała zadanie polegające na „unboxingu”, czyli nagrywania krótkich filmików pokazujących rozpakowywanie paczek niespodzianek. W programie pojawił się także Qczaj z „zabójczą” poranną rozgrzewką oraz Michał Mikołajczak z wyzwaniem aktorskim. Wszystko po to, by podkręcić telewizyjne show. Wyzwania gości były jednak niewinnym preludium do tego, co miało okazać się najtrudniejszym zadaniem odcinka…

Zobacz też: Metamorfozy Top Model 7 >>

Za nagie zdjęcia uczestników odpowiedzialna była Sonia Szóstak – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych polskich fotografek na świecie. Na swoim koncie ma już takie osiągnięcia jak sesje dla magazynów ELLE, Vogue, czy „Rolling Stone”, zdjęcia do kampanii popularnych marek odzieżowych, czy okładki płyt Taco Hemingwaya. Sesja odbyła się w wyjątkowej scenerii Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie i zgodnie z jej duchem utrzymana była w zachwycającej estetyce bliskości człowieka z naturą. W tej dość niecodziennej sytuacji uczestnicy show nie pozostali zostawieni sami sobie. Podczas wykonywania zadania mogli liczyć na wsparcie i bezcenne rady doświadczonej już pozowaniu nago polskiej top modelki Anji Rubik, która z pasją przekonywała uczestników, że w pracy modelek i modeli świadomość własnego ciała jest niezwykle ważna, gdyż podczas sesji staje się ono częścią sztuki i artystycznej wizji fotografa. 

Choć ostateczna decyzja o rozebraniu się do zdjęć należała oczywiście do uczestników, to jedynie dwoje z nich z przyczyn formalnych miało znacznie uproszczone zadanie. Dlaczego? Sophie Reich i Michał Borzuchowski ze względu na swoją niepełnoletniość podczas sesji pozostali w bieliźnie. Słowa polskiej ikony modelingu z pewnością trafiły do rudowłosej Darii Dąbrowskiej, której dotąd raczej onieśmielonej przez liczne kompleksy, zdjęcie uznane zostało za najlepsze w tym odcinku. Jurorów zachwycili też Hubert Gromadzki (który równie dobrze poradził sobie z wcześniejszym zadaniem aktorskim) oraz Kasia Szklarczyk, która przy okazji nagiej sesji podzieliła się widzami trudnymi doświadczeniami związanymi z zaburzeniami odżywiania. Nie wszyscy niestety udźwignęli ciężar pozowania nago w telewizji. Oliwia Zasada (zwyciężczyni poprzedniego odcinka), Natalia Gorączka oraz Franciszek Strąkowski nie podołali zadaniu i to właśnie oni stanęli na panelu eliminacji przed jury w składzie: Kasia Sokołowska. Joanna Krupa, Dawid Woliński, Marcin Tyszka oraz gość specjalny Anja Rubik. Po swojej nieudanej sesji spowodowanej licznymi trudnościami z pozowaniem nago program opuściła Natalia. Zgadzacie się z decyzją jurorów?