Nów w Wadze przypomina, że równowaga i drugi człowiek powinny mieć dla nas największe znaczenie. W tym roku zadzieje się na niebie w piątek 16 października. Sam cykl księżycowy przedstawia podróż Srebrnego Globu po Ziemi. Faza nowiu, która wyznacza jego początek, zachodzi, gdy Księżyc znajduje się dokładnie pomiędzy naszą planetą a Słońcem. No dobrze, ale jak to wpływa na ludzi? Emocjonalne znaczenie zjawiska dotyczy przede wszystkim uzdrowienia relacji - zarówno z innymi, jak i swoim wnętrzem. W astrologii comiesięczna praca z Księżycem przyśpiesza proces duchowej transformacji. Uczy, jak nawiązać głębszy kontakt z naturą oraz podążać za głosem intuicji. Szczególnie nów sprzyja manifestacjom lub zrywaniu z toksycznymi wątkami z przeszłości. W Wadze ta faza jest symbolem odnowy, zwalczania ego oraz radzenia sobie z chaosem. 

Nów w Wadze - czego się spodziewać?

Księżyc reprezentuje podświadomość. Co się stanie, gdy połączy się ze znakiem Wagi? Ta niebiańska kombinacja obdarzy nas siłami do potężnego startu i zwalczania pojawiających się przeszkód. Warto pamiętać, że faza nowiu, gdy niebo staje się całkowicie ciemne, symbolizuje czas odnowy. Sprawia, że niektórzy zamykają się w sobie lub są bardziej ospali niż zwykle. Możesz poczuć się zmęczona, zechcieć zwrócić się do wnętrza, lub poszukiwać sposobów na relaks, żeby rozładować powstałe napięcia. Pojawi się ich sporo, bo w tym samym czasie mierzymy się z dwoma poważnymi zjawiskami - retrogradacjami Marsa w Baranie i Merkurego w Skorpionie. Te gwiezdne aspekty sprowokują sytuacje, które będą wywoływać w nas wielki stres. Zaopiekuj się sobą, słuchaj potrzeb ciała. Twoja intuicja podpowie ci, co robić.

Nów w Wadze uczy wybaczać, odpuszczać i współpracować ze swoim partnerem. 

Nów w Wadze odświeży twój świat wewnętrzny. Pobłogosławi cię czystą kartą z niebios. Urocza, zmysłowa oraz wymowna esencja znaku, którym rządzi sama Wenus, krąży wokół równowagi, współpracy i wielkiej kompromisowości w związku. Sezon Wagi to czas na łączenie się z innymi, aby odkryć to, co wspólne w nas wszystkich. Nieoparty wdzięk astrologicznej Wagi polega na tym, że jest harmonijna, niezwykle towarzyska i zawsze z uśmiechem spogląda w przyszłość. Wszędzie doszukuje się sprawiedliwości. Nigdy nie skupia się wyłącznie na sobie. To jedna z najbardziej kreatywnych istot, pełna twórczych talentów, czerpiąca inspiracje z piękna świata, miłości, sztuki oraz wszystkiego, co związane z modą. Daje nam okazję, by naprawić relacje, zastanowić się nad tym, czego naprawdę chcemy lub odnaleźć równowagę wszędzie tam, gdzie do tej pory panował chaos.

Nów w Wadze - co teraz zrobić?

Ponieważ Waga to znak podwójny, który zawsze krąży wokół dwóch osób, w trakcie tego nowiu na pewno warto zaprowadzić ład w swoich relacjach. Pierwszym krokiem do tego będzie odpuszczenie i wybaczenie krzywd doznanych w przeszłości. Przestań obwiniać swoją drugą połówkę. Nie tłum złych emocji. Dostrzeż w was podobieństwo. Nie żyj tym, co było w czasach waszych pierwszych randek. Zaakceptuj partnera takim, jaki jest. Zamiast na nowo przeżywać dawne wstrząsy, skup się na chwili, którą macie tu i teraz. Znajdźcie wspólny język, by nauczyć się rozmawiać, a nie wszczynać kolejne niepotrzebne awantury. Ponieważ w tym nowiu mamy do czynienia z retrogradacją Merkurego w Skorpionie, pod żadnym, ale to żadnym pozorem, nie odzywaj się do swojego eks. Uwolnij się od toksycznych związków, zamiast na nowo zapraszać je do życia. Pożegnaj się z tym, co najbardziej cię uwiera. Teraz łatwiej będzie odciąć się od takich znajomości. Na tyle solidnie, że już nie powrócą. Pozwól, żeby wasze zbłąkane dusze nareszcie znalazły szczęście gdzieś indziej. 

Rytuały na nów Księżyca >>