Większość ludzi po rozstaniu, nawet posiadających dzieci, nie potrafi ze sobą utrzymywać przyjacielskich stosunków. Hollywoodzka gwiazda i słynny piosenkarz są przykładem, że można inaczej. Byłe małżeństwo utrzymuje bliskie stosunki i świetnie się dogaduje co do wychowywania potomków.

Gwyneth Paltrow o przyjacielskiej relacji z Chrisem Martinem

W wywiadzie dla amerykańskiej platformy Bustle Gwyneth Paltrow przyznała, że z Chrisem wiedzieli, że rozwód i współrodzicielstwo będą wyzwaniem. Oboje nie chcieli, żeby ich zerwanie negatywnie odbiło się na ich dzieciach. „[…] kiedy już wiedziałam, że chcę się rozwieść, zebrałam dane, rozmawiając z dorosłymi pochodzącymi z rozbitej rodziny” – powiedziała w rozmowie aktorka. „Każde z nich mówiło: »nie obchodziło mnie, że moi rodzice się rozwiedli. To nie było to, ale fakt, że nie chcieli ze sobą rozmawiać, że nie mogli oboje usiąść przy stole w moje urodziny…«” – dodała Gwyneth.

Gwiazda przyznała, że ból i złość były niezwykle widoczne w wypowiedziach jej rozmówców. „Pomyślałam sobie: tego nigdy nie zrobię. I naprawdę tego nie zrobiliśmy” – wyjawiła Amerykanka. „Nadal jestem bardzo blisko z moim byłym mężem” – skomentowała Paltrow podczas spotkania Goop Wellness, podkreślając, że w pewnym sensie udaje im się wciąż tworzyć rodzinę.

„Wiem, że to brzmi naprawdę dziwnie, ale teraz jest trochę jak mój brat” – wyjaśniła relację z Martinem.

„Myślę, że to niezwykle bolesne dla kobiety, która zmieszała swoje DNA z mężczyzną, z którym nie ma kontaktu” – powiedziała Amerykanka, zachęcając do próby kształtowania dobrych relacji po rozwodzie. „Dzięki Bogu, właśnie to nam się udało” – dodała aktorka.

Gwyneth i Martin, mając wspólne dzieci, Apple (19 lat) i Mosesa (17 lat), oraz innych partnerów są przykładem, że można utrzymywać bliskie i zdrowe relacje po rozwodzie. Obecne związki gwiazd również doczekały się kilkuletniego stażu. Amerykanka jest zamężna od 5 lat z Bradem Falchukiem, a Chris Martin od 6 lat spotyka się z Dakotą Johnson.