"Strefa Electrolux to miejsce, w którym uczymy jak dbać o ulubione ubrania, aby cieszyć się nimi jak najdłużej. Dzięki właściwej pielęgnacji, przedłużamy ich życie i mamy realny wpływ na środowisko" - tłumaczą organizatorzy akcji. W ramach strefy Electrolux znajdziecie aż 3 przestrzenie, które przygotują Was do wejścia w nowy sezon z rozsądnym, ekologicznym modowym podejściem. 

Butik cyrkularny

Został stworzony we współpracy z inicjatywą UbraniaDoOddania.pl, która od 2017 roku zamienia niepotrzebne ubrania na darowizny finansowe, które trafiają do współpracujących z nią NGO’sów. "Wierzymy, że założenia gospodarki obiegu zamkniętego to nie tylko chwytliwe frazesy, a działania, które naprawdę mogą zmienić trudną sytuację naszej planety. Pozyskane ubrania ratujemy przed zmarnowaniem, dając im drugie życie. Główna idea naszej działalności to transparentność i realna pomoc" - mówią Zosia Zochniak i Tomek Bocian, założyciele UbraniaDoOddania.pl.

W butikowej strefie znajdziecie rzeczy z drugiej ręki, którym będziecie mieli okazję nadać kolejne piękne życie, a także modele z cyrkularnej kolekcji Tomasza Ossolińskiego. W strefie spotkacie również ekspertów z obszaru ekologii i mody, którzy nie tylko doradzą Wam i opowiedzą o zaletach vintage, ale także wyjaśnią jak kupować, żeby nie trafić w pułapkę zakupoholizmu z drugiej ręki. 

Spektakularną inauguracją działalności Strefy będzie pokaz mody cyrkularnej Tomasza Ossolińskiego, ambasadora marki. 

Najnowszą kolekcję na wiosnę-lato 2022 po raz pierwszy postanowił stworzyć w całości w duchu odzysku.

Do jej powstania wykorzystał tkaniny, z których szył swoje kolekcje i kostiumy do sztuk teatralnych w ciągu ostatnich 20 lat pracy. Zobaczcie zwiastun pokazu! Jest na co czekać:

Strefa customizacji 

Customizacja to jeden z naszych ulubionych sposobów na tchnięcie w nienoszone ubrania duszy i wprowadzenie ich do naszej garderoby na nowo. Naszywki, farby, rzemyki, piny, rozdarcia... Sposobów na odnowienie kurtek, dżinsów czy koszulek jest całe mnóstwo - w strefie customizacji Electrolux nauczycie się ich wszystkich. 

Showroom

Kupowanie z drugiej ręki i przerabianie nienoszonych ubrań to jeszcze nie wszystko - jednym z najważniejszych elementów ekologicznej mody jest dbanie o to, co już mamy w swojej szafie. W strefie showroomu marki Electrolux poznacie zasady odpowiedniego prania, suszenia i czyszczenia ubrań, a także odkryjecie produkty, które Wam je ułatwią. 

Dodatkowo, w przestrzeni znajdziecie także specjalną strefę relaksu, w której spędzicie najprzyjemniejsze długie wieczory z przyjaciółmi. I jeszcze jedno! Wszystkie materiały, które zostały wykorzystane do budowy strefy, pochodzą z drugiego obiegu i po zakończeniu akcji zostaną przekazane do dalszego użytku organizacjom NGO. Takie inicjatywy wspieramy całym sercem!