Pod pseudonimem Resina ukrywa się pochodząca z Trójmiasta Karolina Rec. Jest wykształconą wiolonczelistką - studiowała na Akademii Muzycznej w Gdańsku, na co dzień mieszka i tworzy w Warszawie. Urodziła się w 1982 roku. Prężnie działa na polskiej scenie niezależnej już od wielu lat, a w swoim portfolio ma miedzy innymi współpracę z Maciejem Cieślakiem czy Michałem Bielą, Anthony Chorale, Nathalie And The Loners, Paulem Brodym, Coldair. 

Dziś jest podopieczną należącej do FatCat Records wytwórni 130701, z nazwiskami takimi jak Max Ritchter, Hauschka, Dustin O'Halloran, Maarja Nuut & Ruum, a także zmarłym niedawno Jóhannem Jóhannssonem. Opiekuje się nią też londyńska agencja publishingu muzycznego, Mute Song, gdzie Resina widnieje obok najbardziej cenionych artystów: Nick Cave and The Bad Seeds, Swans, Ben Frost, Gabriel Prokofiev, Arca. 

Jej klimatyczne i hipnotyzujące kompozycje są idealną brzmieniową odpowiedzią na  projekty Alessandro Michele.

Resina łączy w swoich nagraniach różne inspiracje (wśród nich wymienia Krzysztofa Pendereckiego, rockową awangardę i elektronikę, a nawet polską muzykę ludową), ale całość spaja zawsze wiolonczela. Jej klimatyczne, gęste, momentami wręcz hipnotyzujące, kompozycje wydają się idealną brzmieniową odpowiedzią na ekscentryczne projekty Alessandro Michele. Czerpią z natury, bywają momentami surowe, mroczne i plemienne, dźwięki zapętlają się, drgają i wędrują. W teatralny pokaz Gucci Cruise 2019, inspirowany duchowieństwem i śmiercią, gdzie modelki szły po wybiegu przypominającym stary cmentarz, wpasowały się idealnie. 

Jak napisała jej wytwórnia, aż trzy z utworów użytych podczas pokazu Gucci zostały skomponowane przez Resinę: "Można je usłyszeć w pierwszych trzech minutach wideo, także między 04:00 a 06:00 oraz znowu od 06;52, 08:15 i 13:20". Obejrzyjcie i posłuchajcie! 

Na początku lipca będzie miała premiera kolejnego albumu artystyki, "Traces". To właśnie z niego pochodzą utwory użyte w pokazie Gucci.