Emily Ratajkowski przesłała 30 milionom obserwatorów odrobinę słońca znad basenu Morza Śródziemnego. Podobnie jak resztę kontynentu południowe wybrzeże Francji do czerwoności rozgrzewa fala upałów. Gwiazda nie daje się palącym promieniom i wytrwale przemierza wąskie uliczki urokliwych miasteczek i nadmorskie promenady. We wszystkich aktywnościach towarzyszy jej trzyletni potomek Sylvester. Podróżniczy duet mamy i syna do listy must-see dopisał także lokalną nekropolię. Na czas spaceru wśród nagrobnych figur 32-latka nie zrezygnowała z ulubionego elementu garderoby. Chodzi oczywiście o lekkie jak mgiełka sukienki z eterycznych tkanin. O ile sheer dresses na czerwonym dywanie stały się banalną prozą codzienności, o tyle wciąż potrafią powodować harmider z dala od światła kamer.

Modowa wpadka Emily Ratajkowski. Zabytkowy cmentarz zwiedzała w prześwitującej sukience, pod którą nie włożyła stanika

emrata / instagram.com

W ostatnich dniach bezpruderyjnie odsłaniające kształty Dua Lipa i Florence Pugh przeszły bez większego echa. Nikogo nie dziwi już, że gwiazdy kuszą i prowokują w pierwszych rzędach na pokazach mody, rozdaniach nagród i uroczystych seansach kinowych hitów. Jednak nawet opatrzone przezroczyste kreacje mogą wywołać poruszenie, gdy będą noszone w biały dzień. Emily Ratajkowski sięgnęła po transparentny projekt przed wyjściem na cmentarz. Zwiewną midi połączyła z brązowymi sandałkami na płaskiej podeszwie i ciemnymi okularami. Niektórzy internauci uznali stylizację za niestosowną. Dlaczego? Sukienka w kolorze karmelu doskonale eksponowała opalone ramiona supermodelki, czarne stringi i brak biustonosza

emrata / instagram.com

Czy gwiazda rzeczywiście przekroczyła ruchome granice dobrego smaku? Turystyczne miejscowości od lat walczą z objawami ekshibicjonizmu widocznymi na każdym kroku w letnie dni. Władze kolejnych miast wydają zakazy chodzenia z nieosłoniętym męskim torsem czy spożywania posiłków w restauracjach w samym kostiumie kąpielowym. Dająca iluzję nagości sukienka sprawdziłaby się na plaży, ale w innych okolicznościach mogłaby spotkać się z nieprzychylnymi spojrzeniami. Szczególnie gdy mówimy o cmentarzu. Globtroterzy radzą, aby zwiedzając miejsca pochówku, uszanować uczucia ewentualnych żałobników i nie uprzykrzać im wizyty na grobach zbyt głośnymi rozmowami czy nieodpowiednim ubraniem. Czy Waszym zdaniem Ratajkowski popełnia nietakt? A może wysokie temperatury nobilitują skąpe stroje?