W tym sezonie panuje różnorodność. Od prostych, wręcz minimalistycznych wzorów po znane nam dobrze ombre, czy nowoczesną wersję frencha. Modne paznokcie na lato 2022 to również feeria barw. Jakich? Sprawdźcie 7 trendów na ten sezon. 

Modne paznokcie na lato 2022: minimalistyczne kwiatki

Minimalizm zawsze jest w cenie i świetnie wygląda, dlatego powraca prawie w każdym sezonie. Tym razem w formie delikatnych kwiatków. Ten styl zawsze dobrze się prezentuje bez względu na styl czy okazję, co więcej, jest prosty do odtworzenia - również w warunkach domowych. A jeśli nie masz talentu nawet do takich wzorów, to wystarczy zainwestować w specjalne naklejki na paznokcie. 

Modne paznokcie na lato 2022: zieleń

Zieleń to kolor, który od kilku sezonów pojawia się w najważniejszych trendach. Wcześniej lansowano odcień w wersji Bottega Veneta, natomiast teraz mamy do wyboru "spokojniejsze" barwy, np. inspirowane matchą lub trawą. 

Modne paznokcie na lato 2022: mani inspirowane pomadką

Migdałowe, owalne, zaokrąglone kwadraty, czy w szpic - do tej listy dopiszemy teraz paznokcie o kształcie... pomadki. Ten koncept (podobno jest bardzo popularny w Azji) zarezerwowany jest głównie dla fanek akryli lub przedłużanych paznokci. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Pazy w tej wersji najlepiej będą wyglądały, jeśli pomalujemy je lakierem o subtelnym kolorze, np. nude, lub pastelowym. 

Modne paznokcie na lato 2022: pomarańcz + czerwień + róż

Kilka lat temu hitem było noszenie czerwono-różowych stylizacji. Ten pomysł przenosimy teraz na paznokcie, co więcej, dodajemy do tego jeszcze pomarańcz. Głowa boli na samą myśl o tym połączeniu kolorów? Spokojnie, efekt jest mocny, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Kto się skusi?

Modne paznokcie na lato 2022: powrót Ombré

To jeden z najpopularniejszych trendów w stylizacji paznokci, który od pewnego czasu był w odwrocie. Już nie, Ombré powraca w wielkiej chwale. Dobrane kolory zależą od nas - ilość propozycji na modne paznokcie w tym stylu można chyba liczyć w setkach, jeśli nie tysiącach. Nasze serca skradł miks różu i niebieskiego, jak na instagramie @lolo.nailedit.

Modne paznokcie na lato 2022: kolorowe kropki

Bardzo proste, ale jakie urocze! Kropki na paznokciach nie są niczym nowym, ale chyba zgodzicie się, że multikolorowa wersja będzie świetnie wyglądała latem? Na dodatek, nie trzeba mieć praktycznie żadnych umiejętności w stylizacji mani - wystarczy tylko zainwestować w specjalny aplikator do tworzenia takich kropek. 

Modne paznokcie na lato 2022: french 2.0

Od kilku sezonów styliści paznokci promują nowe wersje znanego nam dobrze od lat French manicure. Wydawałoby się, że w tej materii raczej już nie da się niczego nowego stworzyć. Nic bardziej mylnego. Teraz tworzymy lustrzane odbicie klasycznego frencha. Cienką linię rysujemy teraz również u podstawy płytki, tuż przy skórkach - a te muszą zawsze idealnie wyglądać, ponieważ namalowana przez nas kreska podkreśli to miejsce.

Nasza rada: warto zaopatrzyć się w odpowiedni olejek do skórek. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy