Paznokcie 2019 - trendy w manicure 

Po ekstrawaganckich CD nails i efekcie pastelowej benzyny, płytkach zdobionych w lamparcie cętki, powrocie french manicure oraz kolorowych Rainbow Nails przyszła pora na Rose Quartz Nails. To obecnie najmodniejszy trend w manicure na Instagramie i nic dziwnego - dzięki specjalnym zdobieniom paznokcie przypominają idealnie wypolerowane kryształki różowego kwarcu. To nie tylko jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych, ale też "kamień miłości", który potrafi poprawić nastrój i uspokajać, wyzwala empatię oraz pomaga budować dobre emocje. Teraz ten kwarc można mieć zawsze przy sobie - na paznokciach. 

Paznokcie CD nails>>

Najpiękniejsze paznokcie w tym stylu znalazłyśmy u Alexenails, Rocky Sivilay i The Galactic Mermaid, ale zajrzyjcie sami pod hasztag #rosequartznails - czeka tam na Was ponad 11 tysięcy inspiracji na paznokcie, które wyglądają jak kamienie szlachetne. Największą popularnością na Instagramie cieszą się Rose Quartz Nails, gdzie kolor i wzór różowego kwarcu pokrywa płytki wszystkich paznokci, ale możecie też znaleźć wersje, w których w taki sposób ozdobiony jest tylko jeden lub kilka palców (reszta to zazwyczaj brokat w kolorze rose gold lub po prostu blady róż bez zdobień). 

Jak zrobić paznokcie Rose Quartz? 

Wbrew pozorom wykonanie takich paznokci jest proste, chociaż wymaga odrobiny wprawy. Najpierw malujemy nasze płytki bazowym lakierem w jasnym odcieniu, a gdy wyschnie - na jego powierzchni rysujemy cienkim pędzelkiem białe "pęknięcia" (mogą być nieregularne, odrobinę niekształtne i lekko rozmyte). Trzecią warstwą będzie przezroczysty lub półprzezroczysty różowy lakier, który stworzy szklany efekt. Jak podobają Wam się takie paznokcie Rose Quartz? Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii.