Trendy wiosna-lato 2020: perły

Tworząc ozdoby do włosów do swoich kolekcji na wiosnę i lato 2020 projektanci odwołują się do pełnej przepychu estetyki rokoka, kiedy to okazałe suknie osadzano na rozłożystych stelażach panier, a fryzury upinano tak, aby piętrzyły się tuż pod pałacowe sufity. Wystawna estetyka rodem z ram obrazów Diego Velázqueza już niedługo zagości na współczesnych ulicach dzięki powpinanym we włosy perłom. Przedsmak tego co czeka nas w nadchodzącym sezonie mogliśmy zaobserwować na Instagramie już rok temu. Obok kolorowych scrunchie wśród najpopularniejszych postów królowały perłowe spinki (wg najnowszego raportu Allegro był to najczęściej kupowany dodatek w 2019). Teraz mieniące się w świetle skarby oceanu (czasem w towarzystwie błyszczących cyrkonii) będziemy też rozsypywać nieregularnie po niskich kucykach (Andrew Gn), nawlekać na elastyczne gumki i oplatać wokół związanych na czubku głowy koków i naklejać na biżuteryjne opaski ozdobione luźno opadającymi naokoło głowy sznurami pereł (Khaite). 

Andrew Gn / Imaxtree

Trendy wiosna-lato 2020: w stylu pin up girl

Bez względu na to czy bliższa jest wam estetyka ninetiesowego streetwearu, amerykańskich pin up girls, czy kolorowych i eklektycznych lat 70, w sezonie wiosna-lato 2020 w waszej garderobie nie może zabraknąć wzorzystej apaszki. Projektanci nie tylko wiążę je modelkom pod szyją (Marc Jacobs, Missoni, Givenchy), ale także wplątują w warkocze (Maki Oh, Jonathan Cohen) i spinają na kokardę na czubku głowy tak jak kiedyś robiły to uliczne tancerki (Dolce & Gabbana). Po najpiękniejsze apaszki zajrzyjcie do Zary, Mohito, COSa albo różowego butiku Natalii Kopiszki. 
P.S. Koniecznie zaplanujcie też rajd po najlepszych second handach i vintage shopach w waszym mieście.  

Jonathan Cohen / Imaxtree

Czytaj też: Modne dodatki i akcesoria [trendy wiosna-lato 2020]

Trendy wiosna-lato 2020: opaski do włosów

Wśród najmodniejszych ozdób do włosów sezonu wiosna-lato 2020 znów pojawiły się często widywane już na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy opaski do włosów. Tym razem jednak częściej niż formę jakby napompowanych „puffy headbands” przyjmują kształt cienkich tasiemek nawlekanych koralikami (Ulla Johnson, Paul & Joe) i nieregularnych plecionek w odcieniach nude (Simone Rocha, Dolce & Gabbana). 

Simone Rocha / Imaxtree

Trendy wiosna-lato 2020: podpatrzone u Mulan  

Biżuteryjny błysk i wielobarwne apaszki w psychodeliczne wzory to dla was zbyt wiele? Jesteśmy pewne, że zgodziłyby się z wami między innymi skandynawskie minimalistki i szykowne paryżanki. Na szczęście naprzeciw  wszystkim tęsknotom za niebanalną prostotą wychodzą Rushemy Botter i Lisi Herrebrugh odpowiedzialni za kolekcje powstające pod szyldem domu mody Nina Ricci oraz duet dyrektorów kreatywnych marki Proenza Schouler. Wśród lansowanych przez nich ozdób do włosów wypatrzyłyśmy wyglądające jak skórzane rzemyki oplecione wokół luźno puszczonych włosów lub ciasno związanego kucyka. To rozwiązanie, które na pewno wykorzystamy przy najbliższej specjalnej okazji! 

Proenza Schouler / Imaxtree