Włosy to niewyczerpany temat - modne fryzury, cięcia, kolory, już nie mówiąc o samej pielęgnacji naszych loków - który budzi sporo zainteresowania. Pod każdą szerokością geograficzną. Zadbane włosy to nasza wizytówka, podobnie jak makijaż czy odpowiednia stylizacja. Co w takim razie czeka nas w trendach na modne kolory włosów? Wiosna i lato 2022 będą bardzo twarzowe. 

Modne kolory włosów na sezon wiosna-lato 2022. Luxe Brunette

Ten trend ma już kilka nazw. "Expensive brunette", "Louis Vuitton brunette", czy  właśnie "Luxe brunette". Obojętnie jakiej terminologii będziecie używać, trzeba wiedzieć, że brązowe odcienie wiodą prym w tym roku. Zamiast je ocieplać, jak wcześniej, styliści fryzur proponują delikatne ochłodzenie koloru. Dzięki temu fryzura nabierze dodatkowego wymiaru i wyrazistości. Na dodatek, ta wersja koloryzacji potrafi optycznie odjąć lat, a przecież przez dekady uważano, że jest wręcz odwrotnie... 

Modne kolory włosów na sezon wiosna-lato 2022. Copper Red

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@dayaruci)

Z tym odcieniem nie potrafimy się rozstać od kilku sezonów. I raczej to się nie zmieni, zwłaszcza, że coraz więcej gwiazd decyduje się na ten kolor. Rude włosy pokochała nie tylko Gigi Hadid, ale również Sydney Sweeney, Phoebe Dynevor czy Kendall Jenner. Ta ostatnia zaskoczyła wszystkich swoim wyglądem na pokazie Prada. Jak się okazało, nie była to chwilowa koloryzacja. Kendall od kilku tygodni lansuje rude włosy. I to z powodzeniem.

Dlaczego rudzielce mają teraz swój moment? Ten modny kolor włosów odejmuje lat, nadaje elegancji i lekkiej pikanterii oraz pasuje prawie każdemu (jeśli odpowiednio dobierzemy ton).

Modne kolory włosów na sezon wiosna-lato 2022. Dark Honey

Ciemny blond, ale o miodowym odcieniu - zainspiruj się kolorem włosów Lucy Hale. To świetny pomysł, jeśli chcemy nadać cieplejsze tony naszej fryzurze. W sam raz na wiosnę!

Modne kolory włosów na sezon wiosna-lato 2022. Baby blonde

Fryzurą Lucy Boynton zachwycamy się już od kilku lat. Zamiast żółtego blondu w stylu lat 90., styliści lansują teraz białą wersję, która na pierwszy rzut oka kojarzy się jednak z zimowymi miesiącami. To właśnie ta koloryzacja sprawi, że będziemy widoczne w tłumie, jak nigdy dotąd. 

Modne kolory włosów na sezon wiosna-lato 2022. Pastelowe róże i fiolety

Pastele znów wracają na włosy i to nie z powodu zbliżających się festiwali muzycznych. Kilka lat temu prym wiodły mocne koloryzacje w odcieniach zieleni czy nawet niebieskie. Na sezon wiosna-lato 2022 fryzjerzy proponują subtelniejszą wersję tej koloryzacji. Pastelowy róż i fiolet w formie pasemek tuż przy twarzy, by potem przenieść je na całą głowę. 

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy