Na przestrzeni ostatnich miesięcy projektanci zgodnie lansowali pakowne torby w rozmiarze L, a  najbardziej opiniotwórcze dziewczyny z branży nowe życie  postanowiły dać kultowej, jednak nieco przykurzonej Birkin bag, oficjalnie ogłaszając tym samym erę shopperek. Efekt? Tegorocznej jesieni tote bags warto mieć w szafie nie tylko ze względów praktycznych. Eksperci stawiają je w jednym rzędzie z wybiegowymi nowościami. 

Modne shopperki na jesień 2020: sztywna elegancja 

Torebka typu shopper uchodzi za symbol nonszalanckiego casualu. W tym sezonie charakterystyczna forma inspirowana siatką na zakupy nabiera jednak elegancji. Szczególnie na paryskich i mediolańskich  wybiegach torebki przypominały skórzane biurowe aktówki o wydłużonym kształcie z krótkim uchwytem. Pojawiały się także biżuteryjne zdobienia i modne detale w stylu retro. Projekty inspirowane najnowszą tote bag Prady – bo to ona wzbudziła największe zainteresowanie branżowych mediów - wypatrzyłyśmy między innymi w jesiennej kolekcji polskiego brandu Kazar. 

Modne shopperki na jesień 2020: oversize'owa klasyka 

Koniec października to moment, w którym tradycyjnie publikowany jest cykliczny raport platformy Lyst. Tym razem pierwsze miejsce w rankingu 10 najchętniej kupowanych produktów trzeciego kwartału 2020 roku przypadło w udziale rudej shopperce marki Telfar. Ponadczasowy kształt i miękka forma charakteryzujące bestseller nowojorskiej marki, pojawiają się teraz w ofercie większości znanych marek: zarówno u tych polskich, jak i u międzynarodowych, sieciowych gigantów. Są duże i – najczęściej, choć nie zawsze – skórzane. Mają krótką rączkę i długi pasek do zawieszenia na ramię. Z łatwością pomieścicie w nich (więcej niż) wszystkie najpotrzebniejsze drobiazgi. 

Modne shopperki na jesień 2020: hobo bags 

Tzw. hobo bags to kolejny trend, o którym warto pamiętać podczas jesiennych zakupów. Model ten ma wyglądać jak wiązany na kiju worek kojarzony z kreskowymi wagabundami.  Znaki szczególne? Nieregularna, drapowana budowa i jeden pasek łączący dwa końce. Najmodniejsze torebki tego typu są miękkie jak poduszki i wyróżniają się efektownym węzłem na rączce albo plecionką à la  Bottega Veneta. Nasz numer jeden? Kremowa shopperka z oferty polskiej marki Mako. 

5 modeli torebek, które podbijają ulice światowych stolic mody. Lansują je słynne stylistki, dziennikarki i branżowe influencerki>>