Modne fryzury z grzywką: komu pasują?

Fryzury z grzywką pasują każdej kobiecie. Odpowiednio przycięta grzywka będzie się dobrze komponować ze wszystkimi kształtami twarzy i zakryje większość niedoskonałości. Aby dobrze dobrać fryzurę, należy określić kształt swojej twarzy, ponieważ to właśnie on będzie warunkował formę ewentualnej grzywki. Wyróżnia się cztery podstawowe kształty twarzy:

  • twarz owalną – jest zdecydowanie dłuższa niż szersza, najszerszym punktem twarzy są kości policzkowe, a szerokość czoła jest niemalże równa szerokości kości żuchwy;
  • twarz okrągłą – jest pełna, zaokrąglona i bez żadnych wyraźnych kątów;
  • twarz kwadratową – charakteryzuje się tym, iż jej szerokość i wysokość są niemalże równe, lina żuchwy jest mocno zaznaczona, wyraźnie widać jej kości, linia włosów ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach;
  • twarz podłużną – czoło jest wysokie i dość szerokie, a podbródek wyrazisty i wystający; twarz podłużna występuje w dwóch wariantach: twarzy pociągłej, gdzie broda jest delikatniej zarysowana oraz twarzy trójkątnej, gdzie broda ma mocniejsze rysy.

Fryzura jest bardzo istotnym elementem ogólnego odbioru danej twarzy. Odpowiednio dobrana może podkreślić zalety. Niewłaściwa forma włosów uwypukla mankamenty urody.

Twarz owalna powszechnie uważana jest za idealną. Właśnie do takiego kształtu dąży się przy wykonywaniu makijażu lub układaniu włosów. Do tego typu buzi będą pasować niemalże wszystkie fryzury. W tym przypadku doskonale sprawdzą się fryzury z prostą grzywką, gdy celem jest optyczne skrócenie twarzy lub fryzury z grzywką na bok, kiedy chcemy uwypuklić jej symetryczność. Pofalowane włosy dodadzą fryzurze lekkości i dziewczęcości. Posiadaczkom twarzy owalnej zdecydowanie odradza się płaskie i mocno przyklapnięte fryzury, ponieważ nadają wrażenie zbyt pociągłej i szczupłej twarzy.

Twarz okrągła powszechnie uważana jest za najbardziej problematyczną. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się lekka, rzadka grzywka w kształcie półokręgu. Włosy pocieniowane i dłuższe po bokach wyszczuplą optycznie twarz i dodadzą jej lekkości. Dobrze też sprawdzi się grzywka zaczesana na bok, ale jedynie, kiedy będzie pocieniowana i niezbyt gęsta. Od okrągłej twarzy uwagę odciągnie przedziałek zaczesany na bok oraz włosy o średniej lub długiej długości. Dobrze, aby nie były mocno tapirowane i kręcone, szczególnie na wysokości twarzy.

Pocieniowana grzywka, a do tego lekko asymetryczna i o niewielkiej objętości to strzał w dziesiątkę w przypadku twarzy o kształcie kwadratu. W tym przypadku zdecydowanie odradza się wszelkich geometrycznych cięć, ponieważ wyostrzą rysy twarzy i spotęgują jej kanciastość. Dobrze sprawdzą się fryzury z kręconymi lub falowanymi włosami, mocno uniesione u nasady i o dużej objętości na długości. Doda to twarzy lekkości i subtelności.

Posiadaczki trójkątnego kształtu twarzy to kobiety zdecydowanie najlepiej prezentujące się w każdym rodzaju grzywki. Nie straszne im ciężkie i długie włosy opadające na brwi, ani postrzępione grzywki zaczesane na bok. We wszystkich będą wyglądać wprost doskonale!

W przypadku twarzy pociągłej najlepszym rozwiązaniem będzie grzywka o równej linii, gęsta i ciężka. Dobrze sprawdzi się również grzywka cięta na skos oraz grzywka francuska. Fryzury z długą grzywką są najbardziej odpowiednie dla tego typu twarzy. Ich zaletą jest podatność na modelowanie.

Modne fryzury z grzywką niestety nie będą dobrym wyborem w przypadku cienkich i rzadkich włosów. Do zrobienia grzywki potrzebne jest dość grube pasmo włosów, a kiedy na głowie jest ich ogólnie mało objętościowo, to samą grzywkę należałoby zacząć robić od czubka głowy, a to nigdy nie wygląda korzystnie.

Grzywka źle będzie się prezentować również na włosach skorych do puszenia się oraz kędzierzawych, które pod wpływem wilgoci wywijają się i zastygają w formie strączków. W tym przypadku grzywka szybko będzie sprawiać wrażenie nieświeżej i nieuczesanej.

Modne fryzury z grzywką: włosy krótkie

Dobrym pomysłem na modną fryzurę z grzywką dla krótkich włosów jest bob. Nie bez powodu pokochało go wiele kobiet, w tym również gwiazd i celebrytek. Bob charakteryzuje się cięciem włosów do wysokości linii żuchwy. Mogą one być kręcone, falowane lub całkiem proste. Panie często decydują się na pozostawienie dłuższych włosów z przodu i krótszych nad karkiem. Bob doskonale będzie wyglądał z grzywką – zarówno tą zaczesaną na bok, jak i prostą.

Bardzo modne jest cięcie typu pixie cut. Charakteryzuje się ono asymetryczną grzywką zaczesaną na bok, połączoną z bardzo krótkimi bokami i dłuższą koroną z włosów. Odsłania szyję oraz twarz.

Modne fryzury z grzywką: włosy półdługie

Włosy półdługie z grzywką to dobre rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które chcą wyglądać młodziej oraz tych, które po prostu szukają lekkiej i świeżej stylizacji. Najbardziej popularnymi fryzurami półdługimi z grzywką są:

  • bob średniej długości z rzadką grzywką,
  • włosy ścięte do ramion z ciężką grzywką zaczesaną na bok,
  • włosy z delikatnymi pasemkami z pocieniowaną i zaczesaną na bok grzywką,
  • włosy średniej długości ścięte na prosto z mocną i prostą grzywką.

Modne fryzury z grzywką: włosy długie

Długie, błyszczące i zadbane włosy to marzenie wielu kobiet. Ich szczęśliwe posiadaczki mogą sobie pozwolić na każdy rodzaj grzywki. Oczywiście jej rodzaj oraz objętość warto dobierać do kształtu twarzy.

W przypadku włosów długich najmodniejszym cięciem jest stworzenie prostej i symetrycznej fryzury z prostą grzywką. Drugą propozycją jest grzywka wydegażowana czyli przerzedzona. Ta z pewnością doda mocnego, rockowego wyrazu. Ciężka i gęsta grzywka sprawi, że twarz będzie wyglądać dziewczęco.

Modne fryzury z grzywką: włosy kręcone

Od niedawna bardzo modne stały się fryzury z grzywką dla włosów kręconych. Przy tym wyborze warto jednak szczególnie zadbać o to, aby kosmyki były zdrowe, odpowiednio nawilżone i odżywione. W przeciwnym razie fryzura będzie się puszyć i splątywać. Warto również odpowiednio wycieniować włosy, aby podkreślić ich skręt i uniknąć zbyt dużej objętości na dole.

W przypadku kręconych włosów odradza się obcinanie grzywki na krótko, ponieważ pod wpływem wilgoci może całkowicie stracić urok i kształt. Poza tą jedną zasadą, każda inna propozycja będzie wyglądać korzystnie. Pocieniowanie grzywki doda jej objętości i podkreśli skręt. 

Fryzury z grzywką: jak układać grzywkę?

Grzywka, chociaż bardzo modna i dodająca uroku, może posiadać jedną podstawową wadę – sprawiać spore problemy przy układaniu.

W przypadku grzywek puszących i skręcających się, warto suszyć je na okrągłej szczotce. Przed suszeniem dobrze jest spryskać włosy sprayem prostującym lub użyć pianki do stylizacji. Najlepiej wybierać kosmetyki, które nie obciążają włosów i nie sklejają kosmyków.

Suszenie na grubej, okrągłej szczotce doskonale rozwiąże także problem ze zbyt przyklapniętą grzywką. Kiedy z kolei mamy kłopot z odstającymi, zbyt lekkimi lub zbijającymi się kosmykami, warto spryskać lakierem do włosów szczotkę i za jej pomocą ułożyć już suche kosmyki.

Fryzury z grzywką: jak zagęścić grzywkę?

Zdecydowanie najprostszym sposobem na zagęszczenie grzywki będzie dobranie kilku kolejnych pasm z czubka głowy i docięcie ich do długości posiadanej już grzywki. Kiedy jednak nie mamy tej możliwości, z pomocą mogą nam przyjść doczepiane pasma włosów, stworzone specjalnie, aby uzupełnić lub wykonać od nowa grzywkę.

Sposobem na optyczne dodanie objętości grzywce jest jej wycieniowanie lub ścięcie tuż nad wysokością brwi. Przy rzadkich włosach dobrze sprawdzi się patent z pofarbowaniem kilku pasm grzywki od jej spodniej strony, farbą o dwa tony ciemniejszą niż pozostały kolor włosów. Sprawi to, iż włosy na grzywce będą wydawać się grubsze i gęstsze.