Fryzury na wiosnę - trendy 

Możecie zapomnieć o gładkich uczesaniach, prostownicy, wet looku i pomadzie. W tym sezonie, zamiast męczyć swoje włosy zabiegami i stylizacjami, dajemy im swobodnie rosnąć i pozwalamy skręcać się we wszystkie strony. Jedyne, co z nimi robimy, to wiążemy w luźny kok lub spinamy ich część wysoko z tyłu, zupełnie jak kobiety pod koniec XIX wieku. Ówczesne trendsetterki, żeby stworzyć taką fryzurę, musiały wielokrotnie zapuszczać włosy prawie do ziemi i rzadko kiedy czesały się same. Dziś nie ma takiej potrzeby, bo współczesne wiktoriańskie upięcia i koczki bardzo lubią się z niedbałością i w nowoczesnej wersji nie są tak idealnie dopracowane, chociaż charakterystyczny rodzaj upięć i naturalność pozostały bez zmian. 

Fryzura Jennifer Aniston znów jest modna>>

To fryzura, która jest bardzo kobieca, romantyczna i elegancka. Pięknie podkreśla szyję i rysy twarzy, sprawia też, że twarz wygląda na drobniejszą. Pasuje jednocześnie do zwiewnej sukienki w kwiatki, jak i białej koszuli zestawionej z klasycznymi dżinsami. Wiktoriańskie upięcie samo w sobie jest dość ekscentryczne, dlatego nie potrzebuje mocnego makijażu - wystarczą pociągnięcie rzęs tuszem, wyczesanie brwi, subtelny róż i ewentualnie czerwona pomadka. Mówi się, że nie ma kobiety, która nie wyglądała by w nim dobrze.

Jak zrobić wiktoriański koczek? 

Można brać wzór z cesarzowej Sissi czy tancerki Evelyn Nesbit i stworzyć wywinięte upięcie z przedziałkiem na środku, wybrać niedbały kok tak jak Lillian Russell lub około stu lat później Brigitte Bardot albo inspirować się podobiznami Gibson Girls. My najchętniej zaglądamy jednak do zdjęć z pokazu Ruffian sprzed kilku sezonów i na Instagrama, bo takie fryzury noszą nasze ulubione modelki, artystki i influencerki: Kat Astro, Eléonore Leo Jeanne i Lola Kirke. Idąc za ich wzorem pozwalamy sobie w tym sezonie na artystyczne wiktoriańskie fryzury z luźno wypuszczonymi pasmami i związanym w pięć sekund koczkiem (jeśli Wasze włosy nie mają wystarczającej objętości, możecie zwiększyć ją specjalnym pudrem i sprayem lub lekko natapirować). 

Modne fryzury 2019: krótkie, długie i półdługie>>