Modne botki - trendy wiosna-lato 2016

W nadchodzącym sezonie w świecie botków wiele się zmieni. Wrócą wyklęte przez stylistów botki z kwadratowym czubem, a kowbojki zostaną na nowo zinterpretowane. Więcej szczegółów poniżej!

Modne botki (wiosna 2016) - Botki za kostkę

Najmodniejsza długość botków na wiosnę 2016 (i nie tylko) sięga za kostkę. Hitem będą botki z luźną cholewką, które mogliśmy oglądać na pokazie Lanvin. No topie wciąż są botki z elastyczną wstawką na wysokości kostki, czyli tzw. chelsea boots.

Miu Miu, Dior, Gucci wiosna-lato 2016

Modne botki (wiosna 2016) - Dziki Zachód inaczej

Klasyczne kowbojki w tym sezonie zmieniają swoje oblicze. Kowbojskie botki są teraz ozdobione paskami, haftami i wycięciami. Botki zmieniają też kolor, z naturalnego odcienia skóry na mocne kolory albo zostają ozdobione błyskotkami. Propozycja dla odważnych!

Modne Botki (wiosna 2016) Frędzle

Lata 70. wciąż są na topie. Nic, więc dziwnego, że botki z frędzlami to jeden z wiodących trendów. Frędzle znajdziecie dosłownie wszędzie, przy modelach na szpilce, słupku, a także w wersjach płaskich.

Marc Jacobs, Louis Vuitton, Lanvin wiosna-lato 2016

Modne botki (wiosna 2016) Oryginalny słupek

Metaliczne, przeźroczyste albo z barokowym ornamentem - w tym sezonie modne są nietypowe obcasy. Najmodniejsze są te w kształcie słupka, koniecznie stylizowane na lata 70.

Modne botki (wiosna 2016) Kwadratowy czub

Wygląda na to, że po ostrych noskach przyszedł czas na kwadratowe czuby. Takie projekty pojawiły się w kolekcji m.in. J.W. Andersona, Celine i Loewe. Minie jeszcze trochę czasu zanim się do nich przyzwyczaimy. Jak ulica nosi botki? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Modne botki na wiosnę 2016: